eReport.sk
Protesty študentov na podporu Palestínčanov. neutíchajú. Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Pri izraelskom nálete na tábor Nusajrát v Gaze zahynulo 20 ľudí


Oficiálna palestínska tlačová agentúra Wafa uviedla, že medzi zranenými izraelského útoku je aj viacero detí. Záchranári naďalej prehľadávali trosky a pátrali po ďalších uviaznutých obetiach.

Pri izraelskom vzdušnom útoku na obytný dom a tábor pre utečencov v centre Pásma Gazy zahynulo najmenej 20 ľudí, uviedla v nedeľu vo vyhlásení nemocnica al-Aksá. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„Prijali sme 20 obetí a niekoľko zranených po izraelskom nálete namierenom na dom rodiny Hassanovcov v utečeneckom tábore Nusajrát v centrálnej časti Gazy,“ spresnila nemocnica.

Podľa svedkov sa nálet odohral okolo tretej hodiny nadránom miestneho času. Izraelská armáda uviedla, že tvrdenia preveruje.

Oficiálna palestínska tlačová agentúra Wafa uviedla, že medzi zranenými je aj viacero detí. Záchranári naďalej prehľadávali trosky a pátrali po ďalších uviaznutých obetiach.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si podáva ruku so svojím iránskym náprotivkom Ebráhímom Raísím pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  2. NAKA zasahuje, polícia SR
  3. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Ťažké boje a intenzívne ostreľovanie hlásila z utečeneckého tábora Nusajrát od spustenia „cielenej“ izraelskej vojenskej operácie zameranej na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy zo začiatku mája. Palestínski militanti a izraelskí vojaci sa dostali do potýčok v tábore Džabalíja sa severe Gazy, píše AFP.

Izraelská armáda medzitým uviedla, že dvaja jej vojaci zahynuli v Gaze v priebehu soboty. Od začiatku izraelskej vojenskej ofenzívy v Gaze v októbri minulého roka tak zahynulo už 282 izraelských vojakov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri izraelskom nálete na tábor Nusajrát v Gaze zahynulo 20 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: