futbal, christian, eriksen, dánsko, kvalifikácia
Christian Eriksen v súboji o loptu, foto:tasr

Španieli sa v Gruzínsku trápili, Dáni deklasovali Moldavcov

Futbalisti Španielska zvíťazili v nedeľnom stretnutí B-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Gruzínsku 2:1. Súper Slovenska na tohtoročných ME rozhodol o svojom prvom triumfe v tomto kvalifikačnom cykle až v nadstavenom čase duelu.

Trápenie Španielov

Favorizovaní hostia sa trápili, v závere prvého polčasu dokonca inkasovali ako prví, keď sa presadil Chviča Kvaracchelia. Po zmene strán však vyrovnal Ferran Torres. Domáci dobre bránili a Španielov nepúšťali do vyložených príležitostí. V závere však predsa kapitulovali, keď striedajúci Dani Olmo vystrelil spoza šestnástky a lopta nešťastne prešla rukami brankára Giorgiho Loriu.

Gólová explózia v Dánsku

V F-skupine nedalo Dánsko šancu Moldavsku. V Kodani viedli domáci už po polčase 5:0 a napokon uspeli hladko 8:0. Dáni nasledovali príklad Nórska, Nemecka či Holandska a nastúpili v špeciálnej edícii dresov na podporu ľudských práv robotníkov v dejisku MS Katare. Po dvoch zápasoch majú plný počet šesť bodov a skóre 10:0.

Favoriti Angličania nezaváhali

Úlohu favoritov zvládli aj Angličania, ktorí zvíťazili v Albánsku 2:0. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky otvoril skóre Harry Kane, útočník Tottenhamu v druhom polčase prihral Masonovi Mountovi na druhý zásah „Albiónu.“

Francúzi porazili Kazachstan

Hráči Francúzska dosiahli prvé víťazstvo v tejto kvalifikácii. V zápase D-skupiny zdolali domáci Kazachstan 2:0. O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase, keď sa najprv presadil Ousmane Dembele a v závere si strelil vlastný gól Sergij Malyj. Po zmene strán mohol pridať tretí zásah hostí striedajúci Kylian Mbappe, ale nepremenil jedenástku.