eReport.sk
Prezident UEFA Aleksander Čeferin, foto:tasr

Európsky šampionát predstavil logo, Lahm: Bude to festival pre každého

Organizátori futbalových majstrovstiev Európy 2024 v utorok predstavili logo podujatia. Inšpiráciou pre neho bol dizajn strechy Olympijského štadióna v Berlíne a obsahuje farby vlajok všetkých 55 členov Európskej futbalovej únie (UEFA).

Šampionát bude hostiť desať nemeckých miest – Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanom, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Mníchov a Stuttgart. „Od tohto momentu má turnaj svoju vlastnú identitu. Tá odráža ambície, ktoré máme s hosťujúcimi mestami a Nemeckým futbalovým zväzom,” vyhlásil na slávnosti prezident UEFA Aleksander Čeferin podľa AP.

Logo najbližšieho európskeho šampionátu v Nemecku – Foto: tasr/ap

Šéfom organizačného výboru ME 2024 je bývalý dlhoročný kapitán nemeckého mužstva Philipp Lahm. Ten dúfa, že sa šampionát bude konať opäť za štandardných podmienok. „Dúfame, že to bude festival pre každého. Pandémia snáď bude už minulosťou a všetci budú môcť oslavovať a smútiť spoločne,” vyjadril nádej niekdajší obranca. Šampionát sa bude konať na prelome júna a júla 2024. Presný harmonogram zápasov zverejní UEFA budúci rok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti