eReport.sk
Roglič, Vuelta, foto: instagram

Cyklistika-Vuelta: Philipsen triumfoval v 15. etape, Rogič naďalej na čele

Belgický cyklista Jasper Philipsen sa stal víťazom štvrtkovej 15. etapy 75. ročníka pretekov Vuelta a Espana. V daždivom a veternom počasí sa jazdec UAE Team Emirates presadil v záverečnom šprinte pred Pascalom Ackermannom z tímu Bora–Hansgrohe. Na zvlnenej 230,8 km dlhej trase z Mosu do Puebla de Sanabria obsadil tretie miesto ďalší Nemec Jannik Steimle (Deceuninck – Quick-Step).
      

Na čele celkovej klasifikácie zostal Slovinec Primož Roglič. Líder tímu Jumbo-Visma prišiel do cieľa v hlavnom pelotóne, na čele má naďalej k dobru 39 sekúnd pred Ekvádorčanom Richardom Carapazom (Ineos-Grenadiers). Francúz Guillaume Martin z Cofidisu získal pre seba štyri horské prémie a definitívne si zabezpečil bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára.
      

Štvrtková etapa bola najdlhšou previerkou v tohtoročnej edícii Vuelty, pretekári museli nastúpať viac ako 4000 metrov. Prvé tri pokusy o únik ešte neboli úspešné, pelotón zakaždým “utečencov” rýchlo dohnal. Prvá horská prémia Alto de San Amaro (6 km, 6,2%) sa stala korisťou G. Martina, následne sa odtrhla skupina s desiatimi cyklistami na čele s Timom Wellensom, Ruiom Costom a Alexom Aranburuom, ktorá sa postarala o únik dňa. Neskôr sa k nej pridali traja jazdci vrátane G. Martina, ktorý uchmatol pre seba aj druhú horskú prémiu na Alto de Carcedo (6,5 km, 3,6%).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport