Hráči Manchestru City, foto:ig/mancity

Chelsea nestačila na domácom štadióne Manchestru City

V nedeľnom súboji 17. kola anglickej futbalovej Premier League nepotešila svojich priaznivcov Chelsea Londýn, ktorá na domácom Stamford Bridge prehrala s Manchestrom City 1:3.

Hostia udreli už v 18. minúte, keď Ilkay Gündogan poslal prízemnou strelou loptu k ľavej žrdi. Aj druhá strela Citizens skončila v sieti. V 21. minúte Phil Foden namieril z hranice šestnástky k pravej žrdi a zvýšil na 2:0. Po polhodine hry dorazil Kevin De Bruyne strelu Raheema Sterlinga. Manchester tak nekompromisne premenil ďalšiu zo šancí a ešte pred polčasom viedol o tri góly.

Domáci zaznamenali čestný úspech až v poslednej minúte nadstaveného času vďaka striedajúcemu Calumovi Hudsonovi-Odoimu. „Po prestávke sme bojovali, ale za stavu 0:3 bolo v podstate rozhodnuté,“ priznal Lampard podľa BBC.