eReport.sk
Peter Sagan, slovenský cyklista
Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Budúcnosť Petra Sagana v Bore je nejasná: V hre je aj prestup do tohto tímu!

Budúcnosť slovenského cyklistu Petra Sagana je stále nejasná. Kým renomovaný francúzsky denník L’Équipe v pondelok informoval, že trojnásobný majster sveta by mal prestúpiť do belgického tímu Deceuninck-Quick Step, manažér jeho súčasného zamestnávateľa Bora-Hansgorhe uviedol v utorok pre agentúru DPA, že sa so Saganom nedohodli na rozchode.

Rokovania s manažérom

„Peter je súčasť DNA nášho tímu a cíti sa u nás veľmi dobre. Jeho zmluva sa končí a rokujeme o jej predĺžení. Treba napraviť to, o čom sa v uplynulých dňoch špekulovalo v médiách. To bude nejaký čas trvať, nič ešte nie je rozhodnuté a uvidíme, aký bude výsledok,” povedal manažér Ralph Denk. Tridsaťjedenročný Sagan má s Borou zmluvu do konca tohto roka a o jeho odchode z tímu sa hovorí už dlhšie. Denk uviedol pred niekoľkými dňami, že o budúcnosti trojnásobného majstra sveta sa definitívne rozhodne v apríli. „Všetci sme veľmi vďační za všetko, čo pre nás Sagan spravil. Zviditeľnil tím aj pre sponzorov, ale čas sa nedá zastaviť. Vstupuje do jesene svojej kariéry a je fakt, že je jeden z najlepšie platených profesionálov v pelotóne,” uviedol vtedy Denk.

Slovenský cyklista Peter Sagan

Bude si hľadať nový tím

Sagan následne reagoval, že bude prvý, kto si bude hľadať nový tím, ak ho už Bora nepotrebuje. „V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť stajňu, ktorá ma chce,” povedal Slovák. „Dohoda s Quick Stepom by bola výhodná pre všetkých. Pre Petra, pretože je to jediný tím, ktorý by mu priniesol ešte viac víťazstiev, a aj pre šéfa tímu Patricka Lefevera, pretože Sagan môže pomôcť celému tímu,” uviedol L’Équipe.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika