Olivier Giroud, foto:ig/chelsea

Bayern si hladko poradil s Laziom, nezastaviteľný Giroud sa chopil šance!

Futbalisti Bayernu Mníchov skvele vykročili za obhajobou titulu v Lige majstrov. V utorňajšom úvodnom stretnutí osemfinále ročníka 2020/2021 triumfovali v Ríme nad Laziom vysoko 4:1. V druhom utorňajšom zápase medzi Atleticom Madrid a Chelsea Londýn sa v Bukurešti zrodilo víťazstvo „The Blues“ 1:0. Odvety sú na programe 17. marca.

Bayern rozhodol už v prvom polčase

Bayern rozhodol na Olympijskom štadióne už v prvom polčase. V 9. minúte využil hrubú chybu domáceho obrancu Matea Musacchiu poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý vystihol jeho malú domov, obhodil si brankára a otvoril skóre. V 24. minúte po rýchlej a účelnej kombinácii dostal loptu do pozície Jamal Musiala a krížnou strelou z hranice šestnástky nezadržateľne zvýšil na 2:0. Ešte pred polčasom využil ďalšiu chybu v defenzíve domácich Kingsley Coman, jeho zakončenie ešte Pepe Reina vyrazil, ale na dorážku Leroya Saneho už nemal nárok.

Gólostroj Bavorov pokračoval hneď po prestávke, v 47. minúte si po rýchlom brejku a centri Saneho nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Francesco Acerbi. Laziu zdvihol náladu už o dve minúty Joaquin Correa, ktorý využil nekoncentráciu v strede obrany hostí, prudko vnikol do šestnástky a s prehľadom prekonal Manuela Neuera

Nezastaviteľný Giroud!

Zápas medzi Atleticom Madrid a Chelsea Londýn sa niesol v obrannom duchu. Skóre otvoril až v 71. minúte útočník Olivier Giroud. Francúzsky útočník hostí ukázal dravosť, pretlačil sa k lopte v šestnástke a akrobaticky ju zo vzduchu poslal nožničkami za chrbát Jana Oblaka. Rozhodcovia pôvodne gól pre ofsajd neuznali, ale záber VAR preukázal, že sa lopta ku zakončujúcemu hráčovi dostala od jedného z Madridčanov a tak sa pravidlo o ofsajde nemohlo uplatniť.

Zdroj: yt/sscomps

V záverečnej desaťminútovke sa už nepresadil striedajúci Timo Werner, ktorý mohol náskok hostí ešte zvýšiť, no do odvety pôjdu v lepšej pozícii Londýnčania.