tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jindřich Trpišovský, foto:instagram

UEFA vyšetruje incident po zápase Rangers, Slavia zvažuje trestné oznámenie

Európska futbalová únia (UEFA) v piatok potvrdila, že vyšetruje incident, ktorý poznačil odvetne osemfinálové stretnutie Európskej ligy medzi Glasgow Rangers a Slaviou Praha.

„Čakáme na podrobné správy od prítomných delegátov, aby sme mohli udalosť ďalej komentovať,“ citovala agentúra dpa vyhlásenie UEFA. Odveta osemfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 medzi Rangers a Slaviou (0:2) mala vo štvrtok na Ibrox Parku nechutnú dohru. Domáci klub obvinil slavistu Ondřeja Kúdelu z rasizmu a v útrobách štadióna hráča českého majstra fyzicky napadol Glen Kamara. Hostia museli opustiť štadión s policajným sprievodom. „Zošívaní“ akýkoľvek rasizmus striktne popierajú.

„Dúfam, že to UEFA nezametie pod koberec,“ vyjadril sa tréner domácich Steven Gerrard. Sám Kúdela rasizmus úplne vylúčil a neskôr priznal, že v emóciách Kamarovi adresoval vulgárnu nadávku „fu.. guy“. Hovorca Slavie Michal Býčka potvrdil, že hráčov hostí po zápase nepustili priamo do šatne a Kamara Kúdelu napadol, viackrát ho udrel päsťou do tváre, aj pred očami kouča Gerrarda a zástupcov UEFA. „Slavia sa kategoricky ohradzuje voči tomu, že Ondřej Kúdela akokoľvek rasisticky urazil hráča súpera. Šokuje nás, že po zápase prišlo k fyzickému napadnutiu nášho hráča. Na žiadosť Slavie rieši prípad polícia a želáme si podrobne vyšetriť celú situáciu zo strany UEFA. Ide o nechutné obvinenie nášho hráča,“ napísal šéf „zošívaných“ Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti.

Zdroj: tasr

    


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

UEFA vyšetruje incident po zápase Rangers, Slavia zvažuje trestné oznámenie

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku