eReport.sk
Hráči Stade Rennes, foto:instagram

Tragédia vo Francúzsku, po ligovom zápase zomrel pracovník štadióna

Tesne po skončení nedeľného zápasu 16. kola francúzskej futbalovej ligy FC Lorient – Stade Rennes tragicky zahynul jeden z pracovníkov na štadióne.

Ako informovala agentúra AFP, na Stadium Moustoir sa zrútila časť osvetlenia a spadla na záhradníka domáceho klubu. S viacerými zraneniami ho v kritickom stave previezli do nemocnice, kde neskôr zomrel. Iba niekoľko minút po záverečnom hvizde spadla konštrukcia osvetľovacieho systému na pracovníka, ktorý kontroloval stav trávnika. Podľa Ouest France ním bol 38-ročný záhradník, otec troch detí. Záchranári mu spolu s hasičmi okamžite poskytli prvú pomoc vrátane masáže srdca, podľa Canal Plus France použili aj defibrilátor, po prevoze do nemocnice však lekári konštatovali jeho smrť. Futbalisti Rennes zvíťazili na pôde Lorientu 3:0.

Jeden z členov klubu zomrel po nešťastnom páde osvetľovacej rampy,“ potvrdilo mesto Lorient vo vyhlásení, z ktorého citoval portál laprovence.com. Členovia oboch tímov sa po tragédii vracali na plochu a z nešťastnej udalosti boli viditeľne otrasení. V čase tragédie bol na štadióne aj starosta Lorientu Fabrice Loher. „Stala sa hrozná nehoda. Polícia začala hneď na mieste vyšetrovať jej príčiny,“ uviedol Loher.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia vo Francúzsku, po ligovom zápase zomrel pracovník štadióna

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti