eReport.sk
Ján Mikas, foto: tasr

Športové podujatia tak skoro nebudú, krízový štáb to nevidí ružovo!

Jeden zo záverov utorňajšieho prvého rokovania krízového štábu pre šport (KŠŠ) bolo prijatie stanoviska, že športové podujatia masového charakteru na Slovensku v najbližšom období nepripadajú do úvahy. Výnimky pre vrcholových športovcov po návrate zo zahraničia by však mohli riešiť dekréty olympionikov a reprezentantov a v hre je aj vytvorenie ďalšej “bubliny” v Novákoch.

Vzhľadom na aktuálny veľmi nepriaznivý vývoj pandémie na Slovensku zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva vyjadrili skeptický názor k možnosti usporiadania masových športových podujatí na Slovensku počas tejto zimy aj jari. Viceprezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) pre športy a predseda komisie SOŠV Peter Korčok z pozície šéfa Slovenského atletického zväzu (SAZ) informoval, že tradičné jarné masové atletické podujatia už boli pre vážnu situáciu presunuté na jeseň. Ľubomír Píš z ÚVZ odporučil, aby SOŠV pripravil kompletný zoznam športových reprezentantov SR a dodal ho so žiadosťou o výnimku pre celý tento okruh špičkových športovcov.

Po vydaní súhlasu pre ľudí z tohto zoznamu by ÚVZ nemusel riešiť jednotlivé prípady. Korčok informoval, že SOŠV po dohode s ministerstvom školstva v spolupráci so športovými zväzmi už pripravil takýto zoznam športovcov, na ktorých by sa mali vzťahovať výnimky. Užšiemu okruhu letných aj zimných športovcov z tohto zoznamu by SOŠV mal vydať dekrét olympionika (ide o reálnych kandidátov štartu na OH v Tokiu a ZOH v Pekingu), širšieho okruhu sa má týkať dekrét reprezentanta. Je záujem, aby sa tieto “inštitúty” objavili aj v novele Zákona o športe. Korčok veľmi vyzdvihol, že po dlhom úsilí sa v novembri podarilo zriadiť Olympijské karanténne tréningové centrum v rezorte X-bionic sphere v Šamoríne.

Pomohlo to predovšetkým plavcom, pretože už niekoľko mesiacov sú prakticky všetky ostatné 25-metrové i 50-metrové bazény na Slovensku zatvorené (v jednom čase by sa v nich na tréningovom procese mohlo zúčastniť naraz maximálne šesť ľudí, čo by bolo z hľadiska prevádzky úplne nerentabilné). Športový riaditeľ SOŠV Roman Buček informoval, že má signály o snahách vytvoriť malé “bubliny” napríklad aj pre bežcov na lyžiach a biatlonistov.

Zdroj:tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.