Hráči Valencie, rasizmus, nepatrí na trávniky
Hráči Valencie, foto:ig/valenciacf

Rasizmus na futbalové trávniky nepatrí: Hráči Valencie odišli v strede polčasu do šatní!

Futbalisti Valencie zišli z ihriska počas nedeľňajšieho zápasu 29. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na ihrisku Cadizu po tom, čo jeden z ich hráčov uviedol, že sa stal obeťou rasistických urážok.

Incident sa odohral po polhodine hry za stavu 1:1, keď obranca hostí tmavej pleti Mouctar Diakhaby obvinil stopéra Cadizu Juana Calu, že ho po vzájomnom súboji rasisticky urazil. Následne odišiel celý tím Valencie do šatne a späť na ihrisko sa vrátil až po dlhých minútach, no už bez Diakhabyho, ktorého vystriedal Hugo Guillamon. Duel nakoniec dohrali a Cadiz zvíťazil 2:1.

Zdroj: video:yt/lesidla

„Mali sme poradu a rozhodli sme sa pokračovať v zápase, aby sme bojovali za česť nášho klubu, avšak odsudzujeme akýkoľvek rasizmus. Hráč, ktorý sa stal terčom útoku, chcel, aby sa jeho spoluhráči vrátili na ihrisko,“ uviedol klub na sociálnych sieťach a Diakhabymu vyjadril plnú podporu.