Lewandowski môže pridať ďalšie góly, foto:tasr

Päťhviezdičkový polčas Bayernu, Seoane: Ukázali, že sú najlepší v Nemecku

Z očakávaného dramatického súboja o prvé miesto v bundeslige nebolo nakoniec nič. Futbalisti Bayernu Mníchov nedali v nedeľu domácemu Bayeru Leverkusen žiadnu šancu a po jednoznačnom triumfe 5:1 sa vrátili späť na čelo tabuľky.

Bavori tak po prekvapujúcom domácom zaváhaní s Frankfurom (1:2) opäť naplno ukázali svoju silu a duel rozhodli už v prvom polčase. Sieť súpera rozvlnil prvýkrát už v 4. minúte Robert Lewandowski, po polhodine hry pridal ďalší zásah a dokopy s deviatimi je na čele tabuľky kanonierov spolu s Erlingom Haalandom z Borussie Dortmund.

O ďalší gól sa postaral Thomas Müller a do 37. minúty stihol pridať ešte dva Serge Gnabry. Prevaha Bayernu pokračovala aj po prestávke, no domácim sa podarilo streliť čestný gól z kopačky Patrika Schicka. Český útočník ich nazbieral v lige už sedem a figuruje za Haalandom a Lewandowským.

Úradujúci majstri sa tak vrátili na čelo tabuľky o bod pred Dortmund, tretí Leverkusen stráca tri. „Je to trochu zvláštne, keď dáte v prvom polčase päť gólov, no my sme ich dnes mohli dať pokojne aj sedem,“ povedal tréner hostí Julian Nagelsmann pre vysielaciu spoločnosť DAZN. Bayernu sa vydaril najmä úsek od 30. do 37. minúty, v ktorom zaznamenal až štyri góly a úplne rozvrátil mladý tím domácich. „Po 45 minútach bolo jasné, že tri body idú do Mníchova.

Dnešný výsledok ukázal, ako veľmi dobre vieme hrať,“ pochvaľoval si debakel súpera Lewandowski, ktorý ukončil trojzápasové čakanie na gól vo všetkých súťažiach šikovnou pätičkou po centri Dayota Upamecana.