eReport.sk
Monika Beňová
zdroj foto: fb

Beňová o prezidentke: Mohla by si mrknúť statusy a reels na sociálnych sieťach tých, ktorých chráni


Odkaz Bebjakovi aj prezidentke. Ako už Monika Beňová zvykne, tradične v nedeľu napísala postreh k aktuálnej udalosti. Tentokrát je to oceňovanie Slnko v sieti. Politička si myslí, že tento rok to bola udalosť viac politicky aktivistická ako umelecká prezentácia. Zarazili ju vyjadrenia Z. Čaputovej, ktorá veľmi rada rozpráva o slušnosti. Beňová jej odporúča „mrknúť“ si, čo títo jej slušní ľudia píšu na internete.

Odkaz Bebjakovi

„Špeciálne by som chcela pár slov venovať p. Bebjakovi, ktorý rozprával o neslobode a podobne. Začala by som tým, že mám doma obraz jeho partnera Andreja Dúbravského. Kúpila som ho pred dvoma rokmi, krásny Kohút, máme z neho radosť. A je mi osobne celkom jedno, akej téme sa výtvarník v jeho tvorbe venuje a už úplne, s kým žije,“ píše europoslankyňa.

Obraz A. Dúbravského, ktorý vlastní Monika Beňová

Napriek tomu si M. Beňová nemyslí, že bolo v poriadku v Slovenskom rozhlase vystavovať obraz, ktorý kurátori vybrali. „Som presvedčená, že do priestorov verejno právnych budov by som dokázala vybrať aj primeranejší obraz, ako ten s dvomi mužmi v intímnom objatí. Prečo? Lebo ak tam A. Dúbravského chceli mať, čo plne podporujem, potom určite mohli vybrať napr. Kohúta,“ napísala ďalej Beňová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Štubniak
  2. Eduard Chmelár
  3. V strane PS sa môžu hanbiť!

„Považujem preto za absolútne smiešne, ak sa podpredseda NR SR M. Šimečka “chváli”, že má vo svojej kancelárii obraz A. Dúbravského. Samozrejme, nie ten, proti ktorému sa ohradila ministerka kultúry. A tiež, či si ho kúpil, alebo je to len ďalšia pretvárka zo strany predsedu PS,“ pýta sa politička.

Odkaz prezidentke

Moniku Beňovú pobúrili vyjadrenia Zuzany Čaputovej. Jej odkazuje toto: „K vyjadreniu pani prezidentky ešte toľko. Nikto tu umelcom v NIČOM nebráni. Nikto im neberie slobodu, stačí si pozrieť vystúpenia niektorých z nich na protestoch progresívcov, prípadne na predvolebných mítingoch neúspešného prezidentského kandidáta I. Korčoka. Pani prezidentka si tiež môže mrknúť statusy a reels na sociálnych sieťach tých, ktorých akože chráni.

A potom môže apelovať na slušnosť a toleranciu a všetky tie jej “empatické” vyzvania si u jej chránencov určite nájdu množstvo adresátov. Len by sa podľa nich mohli aj správať konečne,“ uzavrela Monika Beňová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová o prezidentke: Mohla by si mrknúť statusy a reels na sociálnych sieťach tých, ktorých chráni

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: