eReport.sk
James Tavernier, foto:instagram

Obrancovia nemôžu dávať góly? Práve naopak!

Nie je zvykom aby obrancovia dávali góly. Možno to platilo v minulosti, no v dnešnom modernom futbale je to inak. Hrá sa viac útočnejšie, tak dávajú góly aj netradiční strelci. Úlohu kanonierov zastupujú i hráči, ktorí majú skôr iné tímové povinnosti.

Naozaj veľkým úkazom je hráč Glasgowu Rangers, James Tavernier. Kapitán mužstva z postu pravého obrancu dáva góly ako na bežiacom páse. Je najlepším strelcom svojho tímu a dokonca i najlepším strelcom škótskej Premiership. Áno, môže sa to stať raz ako raritný úkaz, ale práve 29-ročný Tavernier je výnimkou. Každú sezónu dáva góly a ako správny vodca je ťahúňom svojho mužstva. V aktuálnej sezóne v 24 dueloch so štatistikou 15 gólov a 10 asistencií sa dokonca zaraďuje medzi najproduktívnejších obrancov Európy. Tavernier je úspešný aj ako exekútor pokutových kopov, z 9 pokusov sa nemýlil ani raz.

foto:instagram J.Tavernier

Po pätnástich odohratých kolách vládne tabuľke škótskej ligy Glasgow Rangers. Tím pod vedením legendy Liverpoolu, Stevena Gerrarda hrá fantasticky. Rangers má našliapnuté na zisk ligového titulu, predsa len s bilanciou 15 odohratých zápasov, 13 výhier a 2 remíz a so štatistikou 41:3 je na tej najlepšej ceste ukončiť nadvládu mestského rivala Celticu. “Jazdcom” sa darí aj v Európskej lige, keď v konkurencii Benfici, Standardu a poľského Lech Poznaň im patrí prvé miesto v tabuľke.

foto:instagram Rangers

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport