LeBron James, foto:tasr

NBA: Lakers zvíťazili nad Indianou, Kuzma rozhodol v závere zápasu

Líder Východnej konferencie basketbalovej NBA Philadelphia 76ers zvíťazil na palubovke Washingtonu hladko 127:101, no radosť z úspechu mu skalilo zranenie Joela Embiida.

Štatistický líder tímu zle dopadol na palubovku po smeči v polovici tretej tretiny a poranil si koleno. Duel nedohral, no stihol byť najlepším strelcom víťazov, za 20 minút na ihrisku dal 23 bodov. Vedúce mužstvo súťaže z Utahu si poradilo s Houstonom Rockets 114:99. Pripravilo mu tak pätnástu prehru v sérii. Los Angeles Lakers doma vybojovali výhru proti Indiane Pacers, hoci v záverečnej štvrtine prehrávali aj o 12 bodov.

Kyle Kuzma zaznamenal z pozície náhradníka 15 zo svojich 24 bodov práve v záverečnej dvanásťminútovke. LeBron James pridal double double 18 bodov a 10 asistencií. „Pozná svoju úlohu v tíme a úlohy si plní maximálne. Dnes opäť ukázal, že jeho osobnostný rast sa blíži k záveru,“ vyzdvihol úradujúci MVP ligy James svojho spoluhráča Kuzmu.