eReport.sk
slovenský reprezentant Marek Hamšík
Marek Hamšík, foto:tasr

Marek Hamšík neskrýva pred zápasom s Poľskom nadšenie: Už nech to vypukne!

Cíti sa fit a verí, že odohrá plnú zápasovú minutáž. Líder slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík povedie spoluhráčov už do tretieho otváracieho súboja na veľkom podujatí po MS 2010 v JAR, resp. EURO 2016 vo Francúzsku.

Na nedeľnej online tlačovej konferencii pred duelom E-skupiny proti Poľsku vyjadril vieru, že po zranení lýtka bude môcť odohrať prvý zápas naplno. „Som rád, že tu sedím, znamená to, že som fit a pripravený hrať. Cítim sa na plnú minutáž,” potvrdil na úvodnú otázku médií. Rovnako ako hlavný tréner Štefan Tarkovič, i kapitán SR sa už nevie dočkať úvodného hvizdu: „Všetci sa veľmi tešíme, sú to predsa majstrovstvá Európy, ktoré sa nehrajú tak často, a už vôbec nie pre slovenský národný tím. Nevieme sa dočkať, pripravujeme sa dlhé týždne, sme plní emócii a tešíme sa. Už nech sme na ihrisku, už nech to vypukne.”

Tridsaťtriročný stredopoliar si dobre uvedomuje, že favorizované Poľsko bude stavať na mimoriadne silnej ofenzíve. „Majú obrovskú kvalitu, najmä v ofenzíve. My musíme mať prepracovanú defenzívu, ale nemôžeme zabudnúť útočiť. Musíme sa pozerať len na tých, ktorých majú k dispozícii, hoci stratili dobrých ofenzívnych hráčov, Lewandowski a Zieliňski majú európsku kvalitu.”

Výsledok prvého zápasu môže, ale nemusí veľa napovedať o ďalšom vývoji na záverečnom turnaj z hľadiska postupových kalkulácií. Vlastné skúsenosti s tým majú aj Slováci, ktorí pred piatimi rokmi prehrali v prvom súboji na ME s Walesom 1:2, napriek tomu sa ako nováčik na kontinentálnom šampionáte v ére samostatnosti kvalifikovali do osemfinále.

Zdroj: tasr


Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport