Juraj Kucka so spoluhráčmi z Parmy, foto:ig/kuco33

Kucka s gólom proti Sassuolu, Neapol nedal Fiorentine šancu

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel v 18. kole talianskej Serie A gólom k remíze Parmy na pôde Sassuola 1:1.

V 37. minúte hlavou k vzdialenejšej žrdi strelil úvodný gól zápasu. Bod pre Sassuolo zachránil vo štvrtej minúte nadstaveného času z jedenástky Filip Djuričič. Zápas sa pre Kucku začal nešťastne, keď už v 1. minúte dostal od obrancu domácich Vlada Chiricheşa kopanec do hlavy, utrpel krvavú ranu a museli ho ošetrovať. Zápas dohrával s bandážou na hlave. Lukáš Haraslín nastúpil za Sassuolo v 71. minúte.

Futbalisti SSC Neapol deklasovali Fiorentinu 6:0. V neúplnej tabuľke sa so ziskom 34 bodov posunuli na tretie miesto. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka v drese Neapola do zápasu nezasiahol.

Výsledky 18. kola Serie A:

Sassuolo Calcio – Parma Calcio 1:1 (0:1)
Góly: 90+4. Djuričič (z 11 m) – 37. KUCKA
L. Haraslín nastúpil za Sassuolo v 71. minúte – J. Kucka odohral za Parmu celý zápas/

Crotone Calico – Benevento Calcio 4:1 (2:0)
Góly: 29. a 54. Simy, 5. Glik (vlastný), 65. Vulič – 83. Falque

SSC Neapol – ACF Fiorentina 6:0 (4:0)
Góly: 5. a 72. Insigne (druhý z 11 m), 36. Demme, 38. Lozano, 45. Zielinski, 89. Politano