eReport.sk
Jürgen Klopp, foto:tasr

Klopp nedovolí svojim hráčom reprezentovať, využije výnimku od FIFA

Anglické futbalové kluby Manchester United a FC Liverpool nie sú ochotné uvoľniť svojich hráčov do reprezentácií v najbližšom asociačnom termíne. Dôvodom sú prísne opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu.

Ak budú reprezentovať, nebudú môcť hrať za klub

Ak by hráčov tento mesiac uvoľnili, budú musieť po návrate do Veľkej Británie absolvovať povinnú 10-dňovú karanténu a vynechajú dôležité ligové zápasy. „Nedáva mi to zmysel,“ citovala agentúra AFP trénera United Oleho Gunnara Solskjaera. Na „červenom“ zozname krajín má Británia aj Portugalsko a juhoamerické krajiny, Manchester by tak istý čas nemohol počítať s Brunom Fernandesom, či uruguajským útočníkom Edinsonom Cavanim.

Klopp nechce aby jeho hráči reprezentovali

Nesúhlas s uvoľnením hráčov vyjadril aj tréner Liverpoolu Jürgen Klopp. Anglický majster tak zrejme nepustí brazílske trio Alisson Becker, Roberto Firmino a Fabinho a portugalského útočníka Dioga Jotu. Za normálnych okolností musia kluby uvoľniť hráčov pre medzinárodné povinnosti v konkrétnych termínoch. Medzinárodná futbalová federácia FIFA však dala klubom výnimku, ktorá hovorí o tom, že nemusia uvoľniť hráčov, na ktorých sa môžu vzťahovať karanténne povinnosti. „Keďže ich platíme a ak sa vrátia, budú 10 dní mimo, tak nemá zmysel, aby niekam cestovali. Budeme s nimi na túto tému hovoriť,“ uviedol Solskjaer.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klopp nedovolí svojim hráčom reprezentovať, využije výnimku od FIFA

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti