Dominik Greif a Bao, foto:tasr

Greifa po debute mrzeli inkasované góly i verdikt VAR: Utiekol nám bod

Debut slovenského futbalového reprezentanta Dominika Greifa v španielskej La Lige sa neskončil podľa jeho predstáv. RCD Mallorca prehral v nedeľnom zápase 7. kola doma s Osasunou Pamplona 2:3 a Slovák musel až trikrát loviť loptu z vlastnej siete.

Nováčik v predchádzajúcom kole prehral na pôde Realu Madrid 1:6 a aj to mohol byť impulz pre trénera Luisa Garciu Plazu, aby urobil zmenu v bránke. Greif nemal ideálny štart, už v 9. minúte ho prekonal strelou spoza šestnástky obranca Jose Angel Cote. O tri minúty neskôr po rohovom kope vyrovnal Dani Rodriguez. Klub z Baleárskych ostrovov sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa opäť po rohovom kope dostala lopta k Fernandovi Niňovi a ten osamotený nezaváhal. Hostia vyrovnali v 58. minúte, keď Greif nemal nárok na výborne kopnutý priamy kop Iniga Pereza presne do „vinkla“.

Zdroj: video:yt/KAoz

Druhý obrat v zápase zavŕšil v 89. minúte Javier Martinez, ku ktorému sa odrazila lopta v preplnenej šestnástke a z malého vápna prekonal slovenského brankára. Bývalý brankár Slovana Bratislava po súboji neskrýval nespokojnosť. „Pri debute v novom mužstve si ani nechcete predstaviť takýto výsledok. A najmä až trikrát inkasovať. Samotný prvý štart je samozrejme dobrý, najmä pred výbornými fanúšikmi a v dobrom mužstve. Som ale veľmi smutný z prehry,“ zhodnotil 24-ročný Greif v rozhovore pre klubový web.