eReport.sk
Jindřich Trpišovský, foto:instagram

Chyba Hromadu stála Sláviu víťazstvo, Trpišovský apeluje na hráčov aby nefaulovali

Po chybe slovenského stredopoliara Jakuba Hromadu stratil český futbalový majster Slavia Praha v Tepliciach dva body po remíze 1:1 v 20. kole Fortuna ligy. Dvadsaťštyriročný hráč po zápase ľutoval stratu bodov.

„Zošívaní“ ako jediní držia v lige neporaziteľnosť, ale vonku stratili body už po druhej remíze za sebou so súperom bojujúcim o záchranu (predtým 3:3 na pôde 1. FK Příbram). „Vnímame, že Sparta má pod trénerom Pavlom Vrbom tri výhry z troch zápasov. Náš náskok je však dostatočný, a keď budeme zbierať body a vyhrávať, nemusíme sa na ňu pozerať. Ak by nám niekto pred sezónou povedal, že po 20 kolách budeme mať pred Spartou osembodový náskok, tak by sme to brali. Hoci sa v poslednej dobe zmenšil. Musíme sa vyvarovať strát ako v Tepliciach,“ citoval Hromadu portál idnes.cz.

Hromada pri inkasovanom góle „namazal“ súperovi, keď sklepol loptu na protihráča. Mohol ho ešte zastaviť faulom, ale tréner Jindřich Trpišovský na hráčov apeluje, aby sa vyhli faulom zozadu. „Zákroky zozadu nemám rád u súperov a nechcem ich vidieť ani u nás. Kubo Hromada bol za súperom, faul by asi bol na červenú kartu. Vždy hráčom hovorím, aby v takýchto situáciách nefaulovali,“ povedal kouč Slavie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chyba Hromadu stála Sláviu víťazstvo, Trpišovský apeluje na hráčov aby nefaulovali

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti