Zidane a Benzema, foto:instagram

Benzema zariadil triumf Realu, Zidane: Karim patrí do reprezentácie Francúzska

Tréner futbalistov Realu Madrid Zinedine Zidane po víťazstve 3:1 na pôde Celty Vigu velebil Karima Benzemu. Francúzsky útočník prispel k triumfu dvoma gólmi i asistenciou a Real natiahol šnúru bez prehry v španielskej La Lige na osem zápasov.

Vysoké napádanie zaskočilo súpera

V neúplnej tabuľke je druhý o tri body za Atleticom Madrid, ktoré má k dobru nedeľňajší domáci duel s Deportivom Alaves.  „Biely balet“ proti Celte vyrukoval s vysokým napádaním a domáci mali od začiatku veľké problémy s rozohrávkou. V 20. minúte našiel Toni Kroos v šestnástke Benzemu, ktorý obstrelil Ivana Villara. Po polhodine hry Kroos obral o loptu Renata Tapiu, posunul ju Benzemovi a skúsený kanonier pohodlne zvýšil na 2:0. Celte sa síce na konci prvého polčasu podarilo znížiť zásluhou Santiho Minu, no posledné slovo mal v úplnom závere zápasu striedajúci Marco Asensio, ktorý zužitkoval center Benzemu.

Benzema by sa mal vrátiť do reprezentácie

„Karim opäť potvrdil, že je rozdielový hráč. Má skvelé ťahy, dokáže strieľať dôležité góly  Pozerať sa na jeho hru je zážitok. Nerozumiem tomu, prečo taký výborný futbalista nie je súčasťou francúzskej reprezentácie. Svojimi výkonmi do nej určite patrí,“ zdôraznil Zidane. Kouč francúzskej reprezentácie Didier Deschamps v roku 2015 vyradil Benzemu z tímu po prevalení aféry spojenej s vydieraním krajana Mathieua Valbuenu. V drese Realu to Benzemovi sype. V uplynulých desiatich súťažných zápasoch si pripísal na konto desať presných zásahov. „Karim dokáže pracovať pre tím, čo potvrdil aj v zápase proti Celte. Mám veľkú radosť, že sa darí jemu i celému mužstvu,“ doplnil Zidane.