Basketbalistky SR, foto:tasr

Slovenky splnili cieľ: Predstavia sa na majstrovstvách Európy!

Slovenské basketbalistky si vybojovali postup na tohtoročné majstrovstvá Európy v Španielsku a Francúzsku. V záverečnom zápase kvalifikácie porazili súperky z Holandska.

Zverenky trénera Juraja Suju zvládli rozhodujúcu bitku kvalifikačnej H-skupiny, v piešťanskej „bubline“ zvíťazili nad Holandskom 61:50 a v tabuľke sa umiestnili na prvej priečke. Slovenky potrebovali zvíťaziť na hráčkami z „krajiny tulipánov“ dvojciferným rozdielom, aby si zabezpečili celkovo dvanástu účasť na kontinentálnom šampionáte. V úvode oba tímy najskôr pozahadzovali viaceré šance, až sa ku slovu dostal slovenský výber. V obrane vytváral dobrý tlak na súpera, na druhej strane sa mu darilo, stretnutie otvoril 8 bodmi v rade.

Holanďanky čakali na úvodné body až do 4. minúty, ale odpoveď bola takmer rovnaká, prišiel totiž bodový úsek 6:0 z ich strany. Dôležitosť stretnutia a nervozitu bolo cítiť, skóre pribúdalo pomalým tempom a dlhé minúty sa dokonca hralo bez úspešného koša na oboch stranách. Napokon to slovenské basketbalistky strhli na svoju stranu a mohli sa tak po záverečnom siréne radovať z postupu na európsky šampionát.