eReport.sk
Primoš Roglič, foto: instagram

Cyklistika-Vuelta: Cort Nielsen vyhral 16. etapu, druhý Roglič zvýšil náskok

Dánsky cyklista Magnus Cort Nielsen zvíťazil v piatkovej 16. etape 75. ročníka pretekov Vuelta a Espana. Jazdec stajne EF Pro Cycling sa presadil v záverečnom špurte a 162 km dlhú horskú etapu zo Salamancy do Ciudad Rodrigo zvládol za 4:04:35 h.

Na druhom mieste skončil líder celkového poradia Primož Roglič zo Slovinska (Jumbo-Visma) a pripísal si šesť bonusových sekúnd. Tretí finišoval Portugalčan Rui Costa (SAE-Team Emirates).
Tridsaťročný Roglič si tak upevnil pozíciu v boji o červený dres. Dva dni pred koncom podujatia má pred druhým Ekvádorčanom Richardom Carapazom (Ineos-Grenadiers) náskok 45 sekúnd. Tretí je Brit Hugh Carthy (EF Pro Cycling), ktorý stráca 53 sekúnd.
      

Piatková trať mala v prvej polovici zvlnený profil a v druhej čakali na cyklistov dve náročné stúpania. Najprv to bolo 70 km pred cieľom El Portillo s dĺžkou 13,8 km a priemerným sklonom 4,4%, kopec El Robledo mal vrchol 35 km pred koncom dĺžku 11,7 km a sklon 3,8%. Potom nasledovali ešte dve nekategorizované stúpania, dlhý zjazd a rovina do cieľa.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport