eReport.sk
robert boženík, slovensko, malta, kvalifikácia
Róbert Boženík v súboji o loptu, foto:tasr

Blíži sa zápas proti Poľsku: Aké sú šance na úspech Slovenska?

Deň „D“ pre slovenský futbal na EURO 2020 nadíde v pondelok 14. júna, keď reprezentácia vedená trénerom Štefanom Tarkovičom nastúpi v súboji s Poľskom (18.00 SELČ, Petrohrad) v E-skupine. Podľa predzápasových prognóz bude favoritom Poľsko na čele s jedným z najlepších útočníkov sveta Robertom Lewandowským.

Úvodné vystúpenia na turnajoch však bývajú zložité a Slováci sú pripravení súpera prekvapiť. V aktuálnom vydaní rebríčka FIFA je Poľsko na 21. mieste, Slovensku patrí 36. miesto. Poľský tábor vníma prvý zápas na turnaji ako ten, v ktorom mu povinnosť velí vyhrať a získať cenné body, cez ktoré vedie cesta k osemfinálovým brehom. Slováci sa snažili položiť sa do pozície mierneho outsidera, aby tak zmiernili tlak pred dôležitosťou turnajovej ouvertúry. Ďalšími účastníkmi „slovenskej“ E-skupiny sú favorizované Španielsko a húževnaté Švédsko.

Slovensko nastúpi na svoj prvý zápas na EURE proti Poľsku

Foto: tasr

„Bialo-czerwoni“ majú od januára nového trénera Paula Sousu z Portugalska, v tíme absentujú zranení dôležití hráči Arkadiusz Milik z Olympique Marseille a Krzysztof Piatek z Herthy Berlín. V príprave nový kouč skúšal, remízy s Ruskom 1:1 a Islandom 2:2 tak úplne nenaznačili, aký systém či zostavu vyberie. Otázne je, či mal dosť času vštepiť svoje myšlienky do myslí hráčov. V druhom zápase nastúpia Poliaci v Seville proti trojnásobným majstrom Európy, takže sa budú chcieť výhrou dobre naladiť na favorita. Kľúčovým mužom Poľska je 119-násobný reprezentant Lewandowski, ktorý ma na konte 66 gólov v najcennejšom drese.

„Nebude to ľahké, očakávam dynamický zápas náročný na sústredenie a mentálnu stránku. nemôžeme si dovoliť urobiť žiadnu chybu, musíme byť pripravení. Musíme nájsť medzery v slovenských radoch, Slováci sú totiž veľmi dobre organizovaní a dobre bránia v sústredenom bloku. Sú silní v zmene tempa, sú kolmí a neplytvajú veľa energiou na výstavbu útokov. A majú tiež dobré štandardky,“ povedal pred duelom Sousa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blíži sa zápas proti Poľsku: Aké sú šance na úspech Slovenska?

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti