Ciro Immobile, foto:fb/lazio

Barcelona a Juventus postúpili, Man.Utd. zdolal Škrtelov Basaksehir

Futbalisti FC Barcelona a Juventusu Turín postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšom zápase 4. kola G-skupiny zvíťazili Katalánci na ihrisku Dynama Kyjev 4:0, Juventus zdolal 2:1 Ferencváros Budapešť. Oba tímy doplnili postupujúcich z E-skupiny FC Sevillu a Chelsea Londýn.

Barcelončania rozhodli o postupe v 2. polčase. Po prvej bezgólovej 45-minútovke dal ich prvý gól obranca Sergino Dest po prihrávke Martina Braithwaita, dánsky útočník potom sám strelil ďalšie dva góly. Skóre na 3:0 upravil z pokutového kopu, keď ho predtým fauloval Denis Popov. Posledné slovo mal v druhej minúte nadstaveného času Antoine Griezmann. Taliansky majster s Ferencvárosom Budapešť doma dlho remizoval 1:1, napokon vyhral 2:1.

Chelsea mohla ísť v Rennes do vedenia už v úvode, ale Timo Werner z blízka vo výbornej šanci prestrelil bránu. V 22. minúte poslal Mason Mount dlhý center za obranu, loptu si prebral Callum Hudson-Odoi a po úniku otvoril skóre. Mount mohol potom streliť gól sám, ale jeho strelu zastavil skvelým zákrokom Alfred Gomis. Po prestávke mali šance najmä domáci a v 85. minúte napokon zaslúžene vyrovnal Sehrou Guirassy. V nadstavenom čase však hostia predsa len vybojovali postup, keď sa presadil Olivier Giroud.

Erling Haaland

Sevillčania išli v Krasnodare do vedenia už vo 4. minúte, keď sa odrazená lopta dostala k Ivanovi Rakitičovi a ten ju spoza šestnástky poslal bez prípravy do siete. Domáci mohli vyrovnať pred koncom 1. polčasu, Remy Cabella už mieril do prázdnej bránky, v poslednej chvíli skvele zasiahol Jules Kounde. Po prestávke mal prvú šancu Luuk de Jong, ale z blízka prestrelil. Ihneď na to však Maciel Wanderson svoju šancu premenil a vyrovnal. Napokon sa však tešili hostia, keď v piatej minúte nadstaveného času rozhodol o ich triumfe Munir El Haddadi.