eReport.sk
Orbán výrazne zmenil postoj
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: tasr

Orbánove veľavravné slová: Nedovolíme, aby Maďarov tretíkrát vtiahli do vojny


Maďarsko bolo jednou z krajín, ktorej vojaci bojovali v prvej aj druhej svetovej vojne. Je zároveň krajinou, ktorá sa nikde vo svete do žiadneho vojenského konfliktu nezapojila. Maďarský premiér Viktor Orbán chce, aby to tak zostalo aj naďalej. Jeho slová by si preto mali zobrať za vzor politici aj v iných krajinách. Tí, ktorí v súčasnosti vládnu u nás majú, našťastie, rovnaký názor ako on.

Maďarsko je na strane mieru

Európa sa v tejto chvíli v otázke vojny a mieru zahráva s ohňom. Maďarsko sa ale nenechá vtiahnuť do vojny, povedal v piatok v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. S odvolaním sa na server telex.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti. Premiér poznamenal, že osobne zasahoval v záujme toho, aby Maďarsko zostalo mimo vojny v roku 1999 a nezačala sa tak vojna medzi Srbskom a Maďarskom, ktorá by poškodila vzájomné vzťahy medzi oboma krajinami na desaťročia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ropa, ropné produkty, dovoz Rusko
  2. Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán
  3. Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán
  4. Orbán Viktor

Maďarsko je podľa Orbána aj teraz na strane mieru, povedal v súvislosti s vojnou Ruska proti Ukrajine. „Nechceli sme sa zúčastniť na prvej ani druhej svetovej vojne. Nedovolíme, aby boli Maďari tretíkrát vtiahnutí do vojny, po ktorej by museli zaplatiť najvyššiu cenu. Prezident Spojených štátov (Joe Biden) jasne povedal, že ekonomike USA prospeje zbrojná podpora Ukrajiny, pričom sú tu aj mimovládne organizácie a ľudia okolo Sorosa, ktorí túto situáciu zneužívajú,“ dodal maďarský ministerský predseda.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánove veľavravné slová: Nedovolíme, aby Maďarov tretíkrát vtiahli do vojny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: