eReport.sk
Audiovizuálny fond
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Foto: tasr

Šimkovičová v tom má jasno: Eurovoľby budú pre nás do nasledujúcich rokov veľmi dôležité

Slovensko a Slováci iba pred pár dňami oslávili 20. výročie vstupu do Európskej únie a o pár týždňov ich čakajú voľby do Európskeho parlamentu. Mnohí si uvedomujú, že budú veľmi dôležité, lebo únia sa nielenže odkláňa od svojich pôvodných hodnôt, ale v europarlamente sedia poslanci, ktorí navyše nehája farby Slovenska. Zmeniť to teda budú môcť občania 8. júna.

V Európskej únii zostať chceme, ale…

Oslavy 20. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie boli na Slovensku vnímané tak, že sme sa stali členom európskej rodiny, máme umožnený voľný pohyb v rámci jej krajinami, ale najmä že nám dosť výrazne pomáhajú finančné prostriedky, ktoré z nej dostávame. Na oslavách s zúčastnil aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová, ktorá ale pre svoje pronárodné zmýšľanie nie je vôbec obľúbenou u progresívcov ani liberálov. „Myslím si, že sme dostatočne ukázali opozícii, ktorá dokola tvrdí, že pronárodne zmýšľajúci ľudia chcú vystupovať z EÚ, že to tak nie je,“ konštatuje v krátkom statuse Martina Šimkovičová.

Želala by som si, aby sme sa opäť stali spoločenstvom štátov, pri ktorých sa rešpektujú rozdiely, unikátnosť národov a aj iný názor na zásadné témy.

Martina Šimkovičová, ministerka kultúry SR

Ministerka kultúry ďalej vysvetľuje, že jediné, čo si želáme je to, aby sa EÚ opäť vrátila k svojej podstate a k myšlienkam, ktoré stáli pri jej vzniku, o vzájomnej hospodárskej pomoci, solidarite silnejších so slabšími v rámci členských štátov a hlavne k podstate mierového spoločenstva. „Želala by som si, aby sme sa opäť stali spoločenstvom štátov, pri ktorých sa rešpektujú rozdiely, unikátnosť národov a aj iný názor na zásadné témy. Bez toho, aby sa trestali tí, ktorí si myslia niečo iné,“ prízvukuje Šimkovičová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Opozícia znova útočí na Slovensko v Bruseli
  2.  Ochrana a bezpečnosť
  3. Soros mladší bude ešte progresívnejší

Aj ministerka kultúry vie, že o pár týždňov nás čakajú eurovoľby, ktoré budú veľmi dôležité, pretože sa v nich rozhodneme, ako bude Európa vyzerať v najbližších rokoch. „Či budeme pokračovať cestou zeleného šialenstva, zbrojenia a podporovania vojny, alebo zmeníme kurz a pôjdeme cestou snáh o mier, hľadania kompromisov a ochrany národných záujmov jednotlivých štátov,“ upozorňuje na samý záver Martina Šimkovičová.

Zdroj: Telegram / Martina Šimkovičová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimkovičová v tom má jasno: Eurovoľby budú pre nás do nasledujúcich rokov veľmi dôležité

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne