eReport.sk
Zomrel známy slovenský umelec
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Slovensko zasiahla smutná správa: Svet športu prišiel o známe meno


Slovensko zasiahla smutná správa. Vo veku 74 rokov zomrel v sobotu 11. februára Ivan Kováč, bývalý popredný rozhlasový reportér a zároveň výborný atlét. Je držiteľom najstaršieho mužského slovenského rekordu a to na trati 1500 m (3:39,4 min).

Slovensko zasiahla smutná správa

Rodák zo Zemianskych Kostolian (25. 12. 1948) dosiahol svoj rekordný výkon na 1500 m na bratislavskom mítingu PTS v roku 1974, na ktorom skončil len 0,3 s za Austrálčanom Grahamom Crouchom, neskôr ôsmym na OH 1976. Ivan Kováč začal s atletikou v Banskej Štiavnici, pokračoval v Slávii PF a Dukle Banská Bystrica pod vedením chýrneho kouča Róberta Rozima.

Striebro z majstrovstiev

Na halových ME 1973 v Rotterdame bol člen štafety bývalého Československa na 4×4 kolá, ktorá v čisto slovenskom zložení Ivan Kováč, Jozef Samborský, Jozef Plachý a Ján Šišovský získala striebornú medailu (6:21,60). K zlatej, ktorú vybojovala NSR, jej chýbali dve stotiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petr Pavel
  2. Amaterizmu odzvonilo!
  3. Čaputovej priorita Ukrajina?
  4. Mrazivé správy z Turecka

Známy rozhlasový reportér

Ivan Kováč získal 11 individuálnych československých titulov. Po skončení kariéry bol dlhé roky známym rozhlasovým športovým reportérom. Získal ocenenia majster športu (1975), Bronzový odznak SOV (2012) a Strieborný odznak SOV (2018). Informoval server atletika.sk

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko zasiahla smutná správa: Svet športu prišiel o známe meno

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej