eReport.sk
Toni Kroos Zdroj: YT

Do Nemecka sa už nevrátim, nie je po migrácii bezpečné, vyhlásil hviezdny Toni Kroos


Ako pripomína Telegaph, Kroosove vyjadrenia prišli krátko po tom, čo ďalší futbalista Realu Madrid – Mbappé vyzval Francúzov, aby odmietli „extrémistov“ a vo voľbách hlasovali proti Národnému združeniu Le Penovej.

Toto už nie je to isté Nemecko ako pred desiatimi rokmi. Pocit bezpečia je preč, vyhlásil v podcaste Lanz & Precht verejnoprávnej televízie ZDF Toni Kroos, jeden z najúspešnejších nemeckých futbalistov všetkých čias. Žije v Španielsku a do Nemecka sa nechce presťahovať ani teraz, keď po EURO 2024 zavesil futbalovú kariéru na klinec.

Nekontrolovaná migrácia

„Stále si myslím, že Nemecko je skvelá krajina. Páči sa mi, ale nie je to úplne rovnaké Nemecko, ako bolo možno pred desiatimi rokmi, keď sme odchádzali do Španielska,“ povedal v podcaste Kroos. Keď sa ho novinár Markus Lanze spýtal, čo konkrétne sa zmenilo, futbalista odpovedal: „Pocit bezpečia je preč. V každom prípade sa pocit zmenil.“

Hviezdny futbalista chvíľu váhal, no nakoniec uviedol príklad. „Mám sedemročnú dcéru. Keby bola teraz staršia a mala by 13, 14, 15 rokov… Keby sa ma niekto spýtal: ‚Nechal by si 14-ročnú dcéru o 23:00 vonku v Španielsku alebo vo veľkom nemeckom meste?‘, v tejto chvíli by to bolo skôr Španielsko.“ Nechcel paušalizovať, ale v Nemecku sa „veci už stali“. Kroos zjavne narážal na útoky migrantov.

Pochybuje, že by sa jeho dcéra v Berlíne, Mníchove alebo Hamburgu „vrátila domov bez úhony“. Taký pocit pred desiatimi rokmi nemal. Z rozhovoru s oboma moderátormi podcastu vyplynulo, že jadrom tohto zmeneného pocitu bezpečia je migračná kríza.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pronárodná politika Orbánovi vychádza
  2. Putin Zelenskyj
  3. Politické násilie

Opäť počas rozhovoru krátko zaváhal, či sa má k bezpečnostnej situácii v Nemecku vyjadrovať, keď žije v Madride, „aby ho nekritizovali, že nemá so situáciou priamy kontakt“. Rodák z Greifswaldu sa však obhajoval slovami, že sa cíti „dobre informovaný“ a jeho rodina je stále v Nemecku.

„Z mnohých problémov je jednou z veľkých tém migrácia. Samozrejme, keď príde veľa ľudí, vždy sa nájde určité percento – rovnako ako u Nemcov – kde to nie je dobré. A pokiaľ medzi nimi nedokážete rozlíšiť, je to nakoniec ťažké,“ uviedol. To, že Nemecko prijalo utečencov, je podľa neho skvelé, ale: „Len si myslím, že to bolo jednoducho príliš nekontrolované. Myslím, že sa to podcenilo.“

Ako pripomína Telegaph, Kroosove vyjadrenia prišli krátko po tom, čo ďalší futbalista Realu Madrid – Kylian Mbappé vyzval Francúzov, aby odmietli „extrémistov“ a vo voľbách hlasovali proti pravicovému Národnému združeniu Marine Le Penovej. Tá reagovala, že Mbappé je príliš bohatý na to, aby zastupoval francúzskych prisťahovalcov.

Zdroj: Novinky.cz, Štandard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do Nemecka sa už nevrátim, nie je po migrácii bezpečné, vyhlásil hviezdny Toni Kroos

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal