eReport.sk
Petr Pavel
Petr Pavel. Foto: tasr

Hrabko: Česi nastúpili na slovenskú cestu prezidentov bez skúseností


Česi nastúpili na slovenskú cestu. Zvolením armádneho generála vo výslužbe Petra Pavla do funkcie hlavy štátu nastúpila Česká republika na cestu prezidentov bez politických skúseností, po ktorej ide Slovensko už druhé volebné obdobie. V TASR TV to konštatoval publicista Juraj Hrabko.

Česi nastúpili na slovenskú cestu

Z trojice Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman sa podľa Hrabka dá za prezidenta s medzinárodným vplyvom považovať iba Havel, všetci traja však mali široké skúsenosti z pôsobenia na rôznych úrovniach vysokej politiky. „Pavel nastupuje do najvyššej funkcie bez akýchkoľvek politických skúseností. Ukáže sa, či to bude zvládať tak ako Andrej Kiska alebo ako Zuzana Čaputová,“ poznamenal Hrabko.

Neskúsený prezident

Prezident má ústavnú povinnosť pôsobiť v smere riadneho chodu ústavných inštitúcií a to sa podľa Hrabka ľahšie robí tomu, kto už má s týmito inštitúciami praktické skúsenosti. „Nie je to, samozrejme, nemožné, ale potom to už viac závisí od okruhu poradcov a od chémie, s akou nájdete spoluprácu s predsedom parlamentu či vlády,“ podčiarkol Hrabko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V tomto má jasno!
  2. Zahynie demokracia rukami dnešných demokratov?
  3. Prečo ste ticho?

Slovensko čakajú prezidentské voľby na budúci rok. Osobnosti, ktoré majú úmysel kandidovať, by sa za normálnych okolností mali podľa Hrabka začať ľuďom predstavovať. „Teraz sa to tak neudeje, lebo prioritu majú parlamentné voľby,“ konštatoval Hrabko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrabko: Česi nastúpili na slovenskú cestu prezidentov bez skúseností

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: