eReport.sk
Juraj Čurný, Foto: tasr

Čurný: Politické reprezentovanie Slovenska na vrcholnom športovom podujatí nie je „súkromná zábava politikov“


„Politické reprezentovanie Slovenska na tak vrcholnom športovom podujatí typu EURO nie je „súkromná zábava politikov“. Napísal na sociálnej sieti známy slovenský mediálny špecialista Juraj Čurný. Ide o reakciu na údajný škandál, ktorého sa mali dopustiť vládni politici, ktorí údajne zneužili vládny špeciál na to, aby si užili futbal v Nemecku. Skutočnosť je však iná.

To vyvolalo v radoch opozície a spriatelených médií, ktoré bez váhania, a bez prezistenia faktov naratív opozície šíria

Rezort reagoval

Ako sme Vás už skôr informovali, k celej situácii okolo účasti slovenských politikov na zápase Slovenska proti Belgicku v nemeckom Frankfurte sa vyjadril aj rezort vnútra. „Návšteva úvodného zápasu našej futbalovej reprezentácie na ME vo futbale v Nemecku sa uskutočnila na základe oficiálneho pozvania Slovenského futbalového zväzu a aj Únie európskych futbalových zväzov (UEFA) pre zástupcov vlády SR a NR SR, čo je bežné všade vo svete na podporu národného mužstva na takomto významnom športovom podujatí. V nijakom prípade to teda nebola voľnočasová aktivita ústavných činiteľov.“ uvádza sa v stanovisku rezortu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vládny špeciál

Rovnako to vidí aj Juraj Čurný: „Tak ako na olympiádu (na pozvanie príslušnej domácej i medzinárodnej športovej organizácie) naň chodia zo všetkých krajín hlavy štátov, zástupcovia vlády, parlamentov či iných relevantných ústredných orgánov. Práve takéto výnimočné podujatia vytvárajú priestor na stretávanie sa na všetkých úrovniach – od tých fanúšikovských až po tie najvyššie politické úrovne. A taktiež je to vyjadrením podpory zástupcov štátu reprezentácii v danom športe a športu ako takému.“ píše redaktor.

A čo Kiska?

Opäť sa ukazuje dvojaký meter opozície, na ktorý vo svojom príspevku poukazuje aj Čurný: „V roku 2016 v rámci EURO na zápas s Anglickom priletel do Saint Etienne vtedajší prezident Andrej Kiska so svojou delegáciou. Nikto vtedy neskúmal a nerozporoval prečo, za koľko a s kým tam šiel – ani médiá ani politické strany – a tak je to správne. Na zápase sedel v zmysle diplomatického protokolu vedľa princa Williama, ktorý tam bol tiež. Príkladov ako vrcholné športové podujatie je miestom na stretávanie sa aj politických zástupcov je nespočetne veľa. Ale keď niekto považuje futbal resp. šport na tej najvyššej úrovni a jeho podporu za „voľnočasovú aktivitu, resp. za súkromnú zábavu“ tak je jasné, že vôbec nepochopil akú obrovskú silu futbal resp. šport má. Preto aj tie najneuveriteľnejšie a najnezmyselnejšie argumenty o zbytočnosti nového ministerstva, ktorého šport je najdôležitejšou súčasťou. Takéto prejavy sú len potvrdením zaslepenosti, ktorá opúšťa racionálnu debatu – v tomto prípade o športe a jeho význame pre spoločnosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čurný: Politické reprezentovanie Slovenska na vrcholnom športovom podujatí nie je „súkromná zábava politikov“

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne