eReport.sk
Francesco Calzona, Ladislav Borbély Zdroj: tasr/koláž eReport

Borbély je podľa Calzonu agresívny človek. Samozrejme, veď je to progresívec, za ktorých aj kampaňoval


Borbély bol jednou z tvárí kampane Šimečkovho PS, za prezidenta podporoval Korčoka a bol proti zmenám v RTVS. A ak o ňom Calzona hovorí ako o agresívnom človeku, zodpovedá to nastaveniu progresívnych liberálov, trafil to teda veľmi presne.

Koniec slovenskej futbalovej reprezentácia na EURO 2024 priniesol okrem športového zážitku aj jeden nečakaný moment. Reprezentačný tréner Francesco Calzona po návrate venoval pár teplých slov niektorým mudrlantom. Svoje schytal aj najväčší futbalový mudrlant na Slovensku Ladislav Borbély.

Calzona to trafil

Tréner Calzona sa po návrate zo šampionátu v Nemecku, kde slovenskí futbalisti v osemfinále prehrali s Anglickom, postavil pred médiá. Okrem hodnotenia výkonov svojich zverencov sa pustil aj do viacerých futbalových osobností, ktoré s jeho angažmánom v národom tíme SR nesúhlasili.

Taliansky kormidelník sa hneď od začiatku svojho angažmánu pod Tatrami musel vyrovnať s negatívnymi hlasmi viacerých odporcov zahraničného trénera. „V minulosti som sa nechcel k tomu vyjadrovať, ale teraz tak urobím. V tejto krajine je asi desiatka ľudí, ktorí nechcú dobre slovenskej reprezentácii a verím tomu, že dnes sa tešia, že sme už z európskeho šampionátu doma.“

„Najhoršia vec však bola, že ma začali kritizovať hneď, ako som sem prišiel a vôbec nie na základe mojej práce. Takisto kritizovali za to zväz. Nepočkali ani deň, aby videli kvalitu mojej práce,“ uviedol Calzona na pondelňajšom brífingu so slovenskými médiámi.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Strašenie opozícii nevychádza
  2. Svetoví lídri kondolujú Taliansku
  3. Portugalský hráč Cristiano Ronaldo
  4. poslanec NR SR Richard Glück (Smer-SD).

Ďalej svoje vyjadrenie upresnil. „Ja som prišiel na Slovensko s obrovskou pokorou a rešpektom, ale títo ľudia ho voči mne nepreukázali. Raditeľom nad všetkými je pán Borbély, ktorý sa tvári, respektíve je považovaný za futbalového experta. Podľa môjho názoru však chápe z futbalu veľmi málo a už na jeho tvári je vidieť, že to je agresívny typ človeka.“

„On pochyboval o mne, či mám vôbec trénerskú licenciu. Poznám všetky jeho vyjadrenia a mám z toho osobný pocit, že má osobný záujem o nejaké miesto na futbalovom zväze. Na to však podľa mňa nemá kapacitu. Najväčší problém však nie je on, ale ľudia, ktorí mu dávajú priestor, nechajú ho rozprávať a nechápu, že on zahanbuje celé okolie,“ skonštatoval Calzona.

Slová Francesca Calzonu v kontexte širšieho pôsobenia Ladislava Borbélyho dávajú zmysel. Borbély je totiž progresívny liberál, čo nie je žiadna domnienka, ale fakt. Angažoval sa v predvolebnej kampani Progresívneho Slovenska, kde vo videu vystupoval spoločne s Michalom Šimečkom. Zapojil sa aj do predvolebnej kampane Ivana Korčoka. A v neposlednom rade sa postavil aj proti zmenám v RTVS, keď sa pripojil v výzve progresívno-liberálnych akvitistov.

Takže ak Calzona o Borbélym hovorí ako o agresívnom človeku, zodpovedá to nastaveniu progresívnych liberálov a trafil to teda veľmi presne.

Zdroj: Pluska, Facebook

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Borbély je podľa Calzonu agresívny človek. Samozrejme, veď je to progresívec, za ktorých aj kampaňoval

Odoberať
Upozorniť na
32 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal