eReport.sk
Česká olympijská kolekcia 2024 Zdroj: olympijskytym.cz

Bezpohlavná olympijská kolekcia vyvolala rozruch. Česi zúria, návrhárke pripomína pleseň


Z akého dôvodu je kolekcia nebinárna, keď na olympiáde súťažia len dve pohlavia, o tom sa nehovorí. My to však tušíme a odpoveď je veľmi jednoduchá. Politika a ideológia progresívnych liberálov.

Dizajnér Jan Černý predstavil novú olympijskú kolekciu pre českú výpravu. Kolekcia medzi bežnými Čechmi okamžite vyvolala pobúrenie. Mnohým pripomína nepodarený pokus pri chémii alebo pleseň v byte. A kritizujú aj fakt, že je kolekcia nebinárna. Na olympiáde sú totiž kategórie iba dve, mužská a ženská. Oprávnene sa preto pýtajú, prečo je teda kolekcia bezpohlavná.

Progresívny liberalizmus v praxi

Nová olympijská kolekcia Jana Černého zdvihla na sociálnych sieťach obrovskú vlnú nevôle a hnevu. Hlavnou témou je aj vzhľad a fakt, že kolekcia má byť údajne bezpohlavná, čo v kontexte olympijských hier ľuďom nedáva žiadny zmysel.

Tvrdo sa do Čierneho oprela napríklad výtvarníčka a návrhárka Anna Tejklová. „Odev by mal byť predovšetkým športový. Ideálne potom športovo elegantný a samozrejme reprezentatívny a praktický. To, čo vidíme, nemá so športovým oblečením nič spoločné. Široké, takmer k zemi sa siahajúce nohavice, sú nepraktické. Veľké a neforemné župany s golierom sú už teraz pokrčené a postavu deformujúcu,“ napísala na Facebooku.

Ďalej sa jej nepáči ani druh látky „evokujúci lacný toaletný papier“. Najhoršie sú podľa nej topánky, ktoré sú vraj neštýlové a nevkusné, s lacno pôsobiacim dizajnom.

„Na záver si nechávam potlač plesne v kúte rozpadajúceho sa panelákového bytu. Tak to na mňa totiž presne pôsobí. Depresívne, prázdne a rozkladné, jednoducho klasický pozérsky odpadok,“ dodala na Facebooku Tejklová.

Najpálčivejšou témou je však údajná bezpohlavnosť kolekcie. V momente, keď Čierny oznámil, že olympijské oblečenie bude bezpohlavné, strhla sa okamžite vášnivá diskusia o tom, či má tento jej atribút nejaký zmysel.

A s najväčšou pravdepodobnosťou nemá. Na olympijských hrách je kategória iba mužská a ženská, nie nebinárna. A ľudia, ktorí sa identifikujú inak ako muži a ženy, súťažiť v jednotlivých disciplínach vôbec nemôžu. Prečo je teda kolekcia nebinárna, keď v kontexte olympijských hier nedáva absolútne zmysel, o tom sa nehovorí. My to však tušíme a odpoveď je veľmi jednoduchá. Politika a ideológia progresívnych liberálov.

Zdroj: expres, štandard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bezpohlavná olympijská kolekcia vyvolala rozruch. Česi zúria, návrhárke pripomína pleseň

Odoberať
Upozorniť na
34 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej