eReport.sk
Fanúšikovia jasajú
Attila Végh a Karlos Vémola, foto:tasr

ON 58: Víťazom je Karlos Vémola, Attila Végh prehral


Ostro sledovaný zápas skončil víťazstvom českého bojovníka. „Normálne to býva tak, že končiaci zápasník položí rukavice na stred klietky, ale ja jednu odovzdám Ondrovi (Novotnému) a druhú Attilovmu tímu, ktorý bol neskutočný. Attila, pozri, čo sme spolu dokázali. A je to iba na vás dvoch, či budem zápasiť znovu,“ povedal po zápase Vémola.

Víťazom je Karlos Vémola

Odveta storočia skončila veľkou odplatou. Ako informuje portál Šport.sk, Karlos Vémola uškrtil Attilu Végha v 2. kole a stal sa víťazom v pražskom Edene. Český MMA zápasník si tak na turnaji OKTAGON 58 vybojoval majstrovský opasok v poloťažkej váhe.

„Už od začiatku odvety bolo všetko inak ako v prvom zápase. Vémola vstúpil do duelu nekompromisne a rýchlo dostal Végha pod seba. Rozdával tvrdé údery, no Végh sa vrátil na nohy a zakrátko sa dostal na zemi do hornej pozície,“ informuje portál Šport.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.

Tlak od Vémolu pokračovala aj v 2. kole a postaral sa o ďalší takedown. „Zreteľne sa schyľovalo k ukončeniu duelu vypísaného na päť kôl. Po 45 sekundách utiahol Čech svojho soka na techniku arm triangel a nemilosrdne vyrovnal skóre vzájomných zápasov na 1:1,“ informuje Šport.sk.

Čo povedal po zápase A. Végh?

Végh prehru komentoval takto: „V prvom rade ďakujem Oktagonu za túto možnosť bojovať o titul a byť súčasťou tohto veľkého projektu. V druhom rade ďakujem Karlitovi, zaslúžene vyhral, lepšie sa pripravil, dal som mu veľké údery do hlavy, všetko to ustál, takže klobúk dole. Samozrejme, dnes si mal svoj deň,“ obrátil sa Végh na Vémolu a pokračoval: „Každý deň nie sú Vianoce, to je šport, o tomto je šport. Človek raz vyhrá, inokedy prehrá, mal si lepší deň, veľká gratulácia.“

Végh následne poďakoval svojmu tímu a rodine. „Tento zápas by som chcel venovať svojej manželke, ktorá so mnou pretrpela celú prípravu, mojim deťom, rodičom a v neposlednom rade celému nášmu národu, Slovensku. Nech si už uvedomíme, že sme jeden tím. Takisto ako s Karlitom máme nejaké spory, ale vysporiadali sme sa a vyhral ten lepší. Nezabudnime, že spolu sme najsilnejší,“ doplnil.

Slová víťaza

„Najsilnejší zážitok vďaka vám, ktorí ste tu,“ odkázal divákom Karlos Vémola. „Päť rokov som na to čakal a levy sa nažrali, mou,“ parafrázoval Véghovo vyjadrenie po knokaute v O2 aréne v novembri 2019. „Mal to byť môj posledný súboj, musím urobiť poslednú vec, a to poďakovať za dlhoročnú podporu. Normálne to býva tak, že končiaci zápasník položí rukavice na stred klietky, ale ja jednu odovzdám Ondrovi (Novotnému, pozn. red.) a druhú Attilovmu tímu, ktorý bol neskutočný. Attila, pozri, čo sme spolu dokázali. A je to iba na vás dvoch, či budem zápasiť znovu,“ povedal Vémola.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ON 58: Víťazom je Karlos Vémola, Attila Végh prehral

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej