eReport.sk
Amaterizmu odzvonilo!
Predseda Život Národná strana Tomáš Taraba si s chuťou "kopol" do sudkyne Pamely Záleskej. Foto: tasr

Zelenskyj chce stíhačky, slovenská vláda vyhovela! Taraba: Heger sa zachoval ako poslušný žiačik


Zelenskyj chce stíhačky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť rozvíril diskusné vody v Európskej únii. Okrem jeho vystúpenia v Európskom parlamente sa tento týždeň dostali na povrch aj informácie o jeho zásadnej požiadavke na európske krajiny. Ukrajina požaduje stíhačky. Tie však v mnohých krajinách slúžia ako súčasť ochrany vzdušného priestoru. Slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) však po obrannom systéme S-300 v podstate prisľúbil aj uzemnené stíhačky Mig-29. Reakcia opozície na seba nenechala dlho čakať a Heger čelí náporu výraznej kritiky – najnovšie od poslanca NR SR Tomáša Tarabu.

„Rakúsko a Maďarsko oznámilo Zelenskému, že nevedia vyhovieť jeho požiadavke na dodávku zbraní. Heger sa ako poslušný žiačik prihlásil, že my dodáme aj stíhačky,“ okomentoval Taraba Hegerov krok na sociálnej sieti. Pripomenul pri tom, že iné krajiny sú oveľa zdržanlivejšie a možno aj racionálnejšie, ako Slovensko.

Kto bude pilotovať?

Ak by aj krajiny politického západu poslali na Ukrajinu žiadané stíhačky, išlo by s istotou o stroje rôzneho typu. Rôzne európske armády totižto disponujú rôznou technikou. Na každú stíhačku je pritom potrebné absolvovať náročné a celkom zdĺhavé školenia. Na tie však ukrajinskí piloti nebudú mať čas. A preto je otázne, ako chcú pilotovať stroje, s ktorými pravdepodobne nemajú skúsenosť. Napríklad americké lietadlá F-16 od spoločnosti Lockheed Martin.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. V čom je rozdiel?
  3. Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
  4. Elitný expremiér o elitných chlapcoch

„Západ rozmýšľa, že pošle moderné stíhačky ako napríklad F16 na Ukrajinu. Vieme napríklad, že naši budúci piloti na stíhačkách F16 podstupujú trojročný výcvik. Napádajú ma teda len tri možné závery: výcvik našich pilotov je zbytočne dlhý a drahý, ukrajinskí piloti sú nadmieru nadaní a výcvik nepotrebujú, alebo stíhačky v ukrajinských kombinézach budú pilotovať piloti zo západu,“ uzavrel Taraba.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj chce stíhačky, slovenská vláda vyhovela! Taraba: Heger sa zachoval ako poslušný žiačik

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: