eReport.sk
Florentino Peréz, sklamaný, prezident Superligy
Prezident Superligy Florentino Peréz, foto:tasr

Milionársky projekt Superliga sa pomaly rozpadá: Odišlo ďalších šesť klubov!

Zostávajúcich šesť členov futbalovej Európskej Superligy zvažuje, ako pretvoriť projekt po odstúpení všetkých šiestich anglických klubov. Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid, AC Miláno, Inter Miláno a Juventus Turín zverejnili v stredu spoločné stanovisko, v ktorom naďalej trvajú na tom, že futbal v Európe potrebuje zmenu.

V utorok večer sa objavili aj správy o vystúpení Barcelony a Atletica, tie sa však zatiaľ nepotvrdili. „Európska Superliga je presvedčená, že súčasný status quo európskeho futbalu sa musí zmeniť. Navrhujeme novú európsku súťaž, pretože terajší systém nefunguje. Náš návrh umožní športu vyvíjať sa a zároveň prinesie zdroje a stabilitu pre celú futbalovú pyramídu vrátane pomoci prekonať finančné problémy spôsobené pandémiou. Napriek oznámenému odchodu anglických klubov, ktoré to museli urobiť pre obrovský tlak, sme presvedčení, že náš návrh je plne v súlade s právnymi predpismi. Dokázalo to rozhodnutie súdu, ktoré chráni Superligu pred zásahmi tretích strán,“ uvádza sa v spoločnom stanovisku šestice zo Španielska a Talianska.

Zdroj: video:yt/CGTN

FC Arsenal, FC Chelsea, FC Liverpool, Manchester City, Manchester United a Tottenham Hotspur sa už myšlienky na účasť v novej súťaži vzdali. Ako posledná to za dramatických okolností oficiálne potvrdila londýnska Chelsea. Pred domácim stretnutím najvyššej anglickej súťaže s Brightonom sa napriek opatreniam zhromaždilo pred štadiónom Stamford Bridge približne 1000 fanúšikov. Proti zámeru protestovali transparentmi „Odpočívaj v pokoji futbal 1863-2021″, „Vytvorený chudobnými, ukradnutý bohatými“, „Chceme naše chladné večery v Stoke“ či „Roman sprav správnu vec“, ktoré adresovali majiteľovi klubu Romanovi Abramovičovi. Priaznivci zablokovali tímový autobus a upokojiť sa ich snažil bývalý dlhoročný brankár a súčasný technický poradca Petr Čech.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milionársky projekt Superliga sa pomaly rozpadá: Odišlo ďalších šesť klubov!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti