eReport.sk


Flašík bol veľmi ľudský, celou dušou pomáhal ľuďom. Aj preto vznikol eReport. Ako vravel:- „Je pre vás, lebo bez vás by to nemalo zmysel“


Fedor Flašík vytvoril eReport, aby na svete neboli len dve farby, aby sme nemali len čiernu a bielu. Sám o tom povedal: – „Najhoršie, čo by sa mohlo stať, keby existovali iba dve pravdy“. Ako profesionál neklamal, nevytváral faloš a dvojtvárnosť. Tu bol čistý, priamy a jasný a to nielen smerom k redakcii, ale aj k svojmu okoliu, čitateľom i verejnosti. Do obsahu eReportu nikdy nezasahoval. Bol v tom striktný. To, čo povedal, dodržal.

Veril v ľudí, nebol to iba eReport. Bola tu aj jeho vízia pre nich, pre nás. Pre Slovensko. Projektom Aj ja som Slovensko, ktorý podrobne rozpracoval, definoval Slovensko ako krajinu jej obyvateľov. S novým politickým systémom, ktorý by reagoval na to, čo sami ľudia chcú a potrebujú. Aby do politiky išli ich volení zástupcovia z obce či regiónu.

Aj ja som Slovensko, má slúžiť ľuďom

Žiadna čierna a biela, žiadna jediná pravda.Fedor Flašík ponúkol projekt politikom, ako možnosť východiska pre spoločnosť. Počas svojho života sa diskusie o ňom nedočkal…Fedor Flašík dal projekt Aj ja som Slovensko všetkým. Každý občan, obyvateľ, akýkoľvek záujemca si ho môže pozrieť, preštudovať. Nájde ho na: ajjasomslovensko. A možno, kto vie..raz…dostane svoju šancu.

Politizáciu médií ostro kritizoval

O politizácii médií Flašík povedal :- „Dokonca aj médiá a politici nás veľmi sugestívne začínajú presviedčať o nejakej pravde. Ich pravde!“ Ľudí si ale nedal, tvrdil:- Ľudia vedia rozmýšľať. Vedia si hľadať vlastnú pravdu. Vedia si formulovať svoj názor na akúkoľvek tému v živote. A aké bolo jeho krédo?

Vždy som bol slobodný človek, slobodne som sa správal tak, ako som to slobodne cítil, nikto ma do ničoho nenútil a za tým všetkým, čo som robil si stojím.

Fedor Flašík: Dôvod, prečo som sa na to dal (21.10.2020)

„S hrôzou som zistil, že som sa stal dôchodcom. Jedno ale viem určite, že klasický dôchodca nebudem a ani nechcem byť. Skrsla vo mne myšlienka, že skúsim dať dokopy partiu ľudí, skúsených novinárov. Žijeme v modernej dobe, preto sme sa rozhodli pre internetový portál. A tak vznikol eReport.“

Fedor Flašík

Fedor Flašík

Fedorov projekt AJ JA SOM SLOVENSKO s úvodnou skladbu

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Flašík bol veľmi ľudský, celou dušou pomáhal ľuďom. Aj preto vznikol eReport. Ako vravel:- „Je pre vás, lebo bez vás by to nemalo zmysel“

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne