eReport.sk
Štadión Dortmundu-Signal Iduna Park, foto:tasr

Funkcionár Dortmundu o prázdnych tribúnach: Depresívne a sterilné

Výkonný riaditeľ nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund tvrdí, že pri pohľade na prázdne tribúny sa ho zmocňuje depresívna nálada. Hans-Joachim Watzke si ale zároveň uvedomuje, že nástup druhej vlny pandémie koronavírusu si vyžaduje prísne hygienické opatrenia.

Jedným z nich je aj vylúčenie verejnosti z hľadísk štadiónov. „Atmosféra sa každým mesiacom zhoršuje. Zápasy sa hrajú v depresívnom, sterilnom prostredí. Rúška, odstupy, jednoducho hrôza,“ povedal Watzke v rozhovore pre magazín Kicker. Po zlepšení situácie po prvej vlne pandémie umožnili nemecké orgány účasť obmedzeného počtu divákov na zápasoch. Prípady ochorenia COVID-19 však od jesene rastú v krajinách na celom svete a opätovné obmedzenie sociálnych kontaktov bolo nevyhnutnosťou.

„Na zápasoch s Gladbachom a Freiburgom bolo na našom štadióne približne 10.000 divákov. Mal som vtedy od radosti slzy v očiach. Teraz sme sa opäť vrátili do ťažkých časov. Nikto nevie, čo bude zajtra. Musíme však zostať silní a veriť, že bude lepšie,“ dodal Watzke.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Funkcionár Dortmundu o prázdnych tribúnach: Depresívne a sterilné

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti