eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Zelenského slzy a krik zabrali: Nemecko bezodkladne dodá Ukrajine ďalší systém protivzdušnej obrany Patriot


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol už zúfalý z toho, že jeho „partneri“ zo Západu na neho akosi kašlú a prestávali mu posielať nielen peniaze, ale aj dodávať nové zbrane. Od zúfalstva už doslova búchal po stole a kričal, že bez ich pomoci Ukrajina vojnu prehrá. Možno by bolo pre ňu víťazstvom, keby sa s Ruskom začali konečne baviť o mieri. To by však ale niekomu na západe vôbec nevyhovovalo.

Patriot musia poslať okamžite

Nemecko dodá Ukrajine v poradí už tretí systém protivzdušnej obrany Patriot. Oznámilo to dne nemecké ministerstvo obrany, informuje TASR podľa agentúry DPA. Pôjde o Patriot z arzenálu nemeckých ozbrojených síl (Bundeswehru), pričom Kyjevu má byť zaslaný okamžite. Nemecko dosiaľ doručilo Ukrajine dva Patrioty, ktoré sa podľa nemeckého rezortu obrany osvedčili v boji proti ruskej agresii. Tretí systém sa Kyjevu rozhodlo dodať po jeho žiadosti a v koordinácii so spojencami.

Je to skutočný prejav podpory pre Ukrajinu v pre nás kritickom čase.

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

„Ruský teror proti ukrajinským mestám a infraštruktúre tejto krajiny spôsobuje nesmierne utrpenie,“ uviedol nemecký minister obrany Boris Pistorius. „Ohrozuje zásobovanie ľudí energiou a ničí operačnú pripravenosť ukrajinských ozbrojených síl,“ dodal Pistorius. Na ohlásenie dodania ďalšieho Patriotu už zareagoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa na sociálnych sieťach poďakoval nemeckému kancelárovi Olafovi Scholzovi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Právo na všetko?
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

„Som kancelárovi vďačný za rozhodnutie dodať Ukrajine ďalší systém Patriot a rakety k už používaným systémom protivzdušnej obrany… Je to skutočný prejav podpory pre Ukrajinu v pre nás kritickom čase,“ uviedol Zelenskyj na platforme Telegram. Dvojica v sobotu spolu aj telefonovala, pričom Scholz podľa agentúry AFP potvrdil „neochvejnú solidaritu s Ukrajinou“ čeliacej rozsiahlym ruským útokom, cieliacim najmä na civilnú energetickú infraštruktúru. Dvojica sa zhodla aj na tom, že je potrebné, aby spojenci Kyjeva naďalej vyvíjali úsilie na posilnenie jeho protivzdušnej obrany.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského slzy a krik zabrali: Nemecko bezodkladne dodá Ukrajine ďalší systém protivzdušnej obrany Patriot

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: