eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová zdroj: fb

Čaputová sa lúči s nemeckým prezidentom: Treba držať pokope a podporovať sa navzájom


Demokraciu treba neustále chrániť, starať sa o ňu a bojovať za ňu. Vyhlásila to slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v utorok na rozlúčkovej návšteve v Nemecku, informuje TASR.

O hodnotách demokracie a aktuálnom dianí

Práve o hodnotách demokracie a aktuálnom dianí prezidentka rokovala s nemeckým spolkovým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

,,Demokraciu treba chrániť, netreba sa vzdávať, treba za ňu bojovať. Treba držať pokope, podporovať sa navzájom naprieč krajinami, možno aj kontinentmi,“ uviedla Čaputová pre novinárov pri Berlínskom múre s tým, že ide o jedno z vyústení jej stretnutia s nemeckým náprotivkom.

So Steinmeierom prezidentka hovorila aj o situácii na Slovensku po prezidentských voľbách. ,,V Nemecku samozrejme registrujú zmenu, pokiaľ ide o rétoriku napríklad vo vzťahu k Ukrajine i pokiaľ ide o otázky, ktoré sa týkajú právneho štátu,“ uviedla prezidentka.

Poďakovať za spoluprácu

Zároveň povedala, že na výkone prezidentskej funkcie jej budú chýbať stretnutia s takými vzácnymi, múdrymi a blízkymi ľuďmi, ako je Steinmeier. Pripomenula tiež, že jej cesta pokračuje do Bruselu, kde sa stretne okrem iného s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorému sa chce poďakovať za spoluprácu a s ktorým bude rokovať o aktuálnej geopolitickej situácii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik
  2. škola
  3. Poslanec Jakub Kuruc
  4. Josep Borrell

Rozlúčka so Slovenskom

Prezidentka tiež povedala, že do konca jej funkčného obdobia 15. júna ju čaká intenzívny program v podobe zahraničných návštev i rozlúčka so Slovenskom v pozícii prezidentky. V rámci svojich rozlúčkových ciest pritom možno zavíta i na Ukrajinu ako susednú krajinu. ,,Je to jedna z možností,“ uviedla.

Čaputová tiež novinárom povedala, že už telefonovala so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim, ktorému zagratulovala a deklarovala svoju pripravenosť sa s ním stretnúť. Zároveň uviedla, že je pripravená poskytnúť mu súčinnosť pri všetkých praktických záležitostiach.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa lúči s nemeckým prezidentom: Treba držať pokope a podporovať sa navzájom

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne