eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:shutterstock

Petra Vlhová skončila štvrtá na obráku v Courcheveli: Za každú chybu sa platí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára na štvrtej priečke. Vo francúzskom Courcheveli zaostala za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,44 sekundy. Druhé miesto obsadila Švédka Sara Hectorová s odstupom 86 stotín a tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,08).

Dvadsaťšesťročná Shiffrinová dosiahla už 72. víťazstvo na podujatiach prestížneho seriálu, z toho štrnáste v tejto disciplíne. Dostala sa vďaka nemu aj na čelo celkového poradia SP. „Je to neuveriteľné. Prežila som náročný, ale dobrý deň. Je to pre mňa veľké povzbudenie, musela som odovzdať všetko a bojovať. Som príliš unavená na to, aby som sa vládala tešiť,“ citoval Američanku portál laola1.at. Vo francúzskom stredisku sa radovala aj vlani. V tejto sezóne vyhrala aj druhú súťaž v „obráku“, odštartovala ju prvenstvom v ouvertúre v rakúskom Söldene.

Vlhová sa na súťažné svahy vrátila po vyše trojtýždňovej prestávke. Preteky otvorila so štartovým číslom 1 a vo vrchnej časti nastavila konkurencieschopné medzičasy. V nájazde do roviny však neskoro zatočila do jedného z oblúkov, vyšla z optimálnej stopy a v kľúčovej časti stratila rýchlosť. Po prvom kole figurovala na šiestom mieste o 1,39 sekundy za vedúcou Shiffrinovou. Priebežne druhá bola Gisinová (+0,74), tretia priečka patrila Hectorovej (+1,03). Shiffrinová od prvej bránky ideálne časovala krátke oblúky, pozdĺž celej trate k tomu pridala potrebnú dynamiku.

Viac zo športu:

Skvelý rytmus si udržala až do cieľa a postupne zvyšovala svoj náskok. Pretekárky sa pasovali s agresívnym snehom, na ryhy v ňom doplatili vypadnutím Slovinka Meta Hrovatová i Talianka Marta Bassinová. Pred Vlhovú sa zaradili ešte Talianka Federica Brignoneová (+1,06) a Nórka Mina Fürst Holtmannová (+1,26).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petra Vlhová skončila štvrtá na obráku v Courcheveli: Za každú chybu sa platí

Aktuálne v kategórii

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php