Mrazivé slová trénera
Petra Vlhová, FOTO TASR

Siedme miesto pre Vlhovú. Nevyužila výhodu Gemzovej trate, „Vyšla z rytmu.“ Zhodnotil výsledok Vlha

Siedme miesto pre Vlhovú. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nevyužila v stredajšom prvom kole obrovského slalomu výhodu trate, ktorú staval asistent jej trénera Matej Gemza. V úvodnej jazde bola siedma a túto pozíciu aj potvrdila. Nezopakovala tak svoj utorňajší výkon z toho istého dejiska, keď získala druhé miesto a zároveň najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne.

Mohlo by vás zaujímať

1. Fantastická Vlhová!
  2. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Vyšla z rytmu

Vlhová išla do druhej jazdy s mankom 1,42 sekundy na vedúcu Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú. „Trať sme chceli takto, len urobila hore chybu. Podľa mňa jej zobralo vonkajšiu lyžu do ryhy, vyšla z rytmu a stratila sekundu,“ uviedol po pretekoch manažér tímu Boris Vlha. Svoju úlohu zohral i kopec, na čo v utorok upozorňoval aj Gemza. „Nedá sa to veľmi rozťahovať, musí sa to postaviť na jednu alebo druhú stranu a keď išli štyri kolá, bolo to rozbitejšie,“ povedal Vlha.

Horší stav zjazdovky

Slovenke sa nepodarilo vylepšiť pozíciu ani v druhom kole, kde zajazdila jedenásty najlepší čas a manko na najrýchlejšiu súperku zmenšila o štyri stotiny. „Chýbali jej sily, trať bola v druhom kole rozbitá. Nemala správny tlak na lyžu, to bol podľa mňa problém,“ zhodnotil Vlha. Horší stav zjazdovky trápil všetky lyžiarky, rozdiel medzi najrýchlejšími pretekárkami v jednotlivých kolách bol viac ako tri a pol sekundy. „Možno to bolo hrboľatejšie, išlo sa štvrté kolo „obráku“,“ uviedol k stavu zjazdovky v druhom kole Vlha.

Zdravotné problémy

Vo štvrtok je v rakúskom stredisku na programe nočný slalom, v ktorom sa slovenská lyžiarka opäť pokúsi o prvé víťazstvo v tejto sezóne. Prvé kolo je na programe až o 15.00, čo dáva pretekárkam väčší priestor na regeneráciu. „Pomôže jej to, ale aj tak to bude náročné. Bude od rána nohách,“ dodal Vlha, ktorého slová potvrdila aj samotná lyžiarka: „Úprimne, nevyhovuje mi to. Bude sa to ťahať celý deň a musím byť stále v strehu. Nič s tým však nespravím a pripravím sa čo najlepšie.“

Hádam bude lepšie

Úradujúca držiteľka malého glóbusu v slalome sa vo štvrtok pokúsi o prvé víťazstvo v tejto sezóne. Naposledy zvíťazila v marci vo švédskom Are, keď triumfovala v pretekoch obrovského slalomu, pričom v slalome naposledy vystúpila na najvyšší stupienok v januári v slovinskej Kranjskej Gore.