eReport.sk
Mrazivé slová trénera
Petra Vlhová, FOTO TASR

Mrazivé slová trénera: TOTO je diagnóza Vlhovej! Fanúšikovia ju na svahu tak skoro neuvidia!

Mrazivé slová trénera. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si počas obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej roztrhla predný krížny väz v kolene a čaká ju operácia. Spolu so svojím tímom sa rozhodla pre konziliárne vyšetrenie vo Švajčiarsku s tímom doktora Oliviera Siegrista z Hospital du Valais. Operačnému zákroku sa podrobí v čase, keď to opuch kolena umožní. Na pondelňajšom brífingu o tom informoval jej tréner Mauro Pini.

Mrazivé slová trénera

Vlhová mala tvrdý pád v úvodnom kole sobotňajšieho „obráku“ v domácom stredisku. Na pomoc jej prišli záchranári, zranenú ju museli zviesť na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom do nemocnice. Prvé vyšetrenia absolvovala v Ružomberku a v nedeľu odcestovala k odborníkovi do Švajčiarska, kde sa aj podrobí operácii. Podľa Piniho je do istej miery poškodený aj meniskus a trochu natiahnutý mediálny kolaterálny väz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. slovenská lyžiarka Petra Vlhová

Vlhovej diagnóza

„Proces rehabilitácie sa už včera začal. Boli sme vo Švajčiarsku za špičkovým expertom v tejto problematike. Dostali sme všetky potrebné informácie, Petra bola spokojná a vie, čo ju čaká. Momentálne je doma a relaxuje,“ uviedol Pini. Predpokladá, že operácia prebehne o dva týždne. „Najnáročnejšie mesiace budú február, marec a apríl. Dá sa povedať, že od mája budeme mať normálnu prípravu. Naspäť na svahu by sme mohli byť v septembri. Toto je však len predpoklad, uvidíme, ako na tom bude,“ povedal švajčiarsky tréner.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mrazivé slová trénera: TOTO je diagnóza Vlhovej! Fanúšikovia ju na svahu tak skoro neuvidia!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii