Tomáš Tatar, foto:ig/trto90

Tatar s prvým dvojbodovým zápasom v sezóne, Stamkos získal 900. bod

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v nočnom súboji zámorskej NHL proti svojmu bývalému tímu gól a asistenciu, jeho New Jersey však prehralo doma s Vegas 3:5.

Pre „diablov“ to bola štvrtá prehra za sebou a ôsma z uplynulých deviatich zápasov. Tatar má po 28 vystúpeniach v tejto sezóne na konte 14 kanadských bodov za 6 gólov a 8 asistencií. Duel s Vegas bol pre neho prvý v sezóne, v ktorom získal viac ako jeden kanadský bod.

Prvý bod v stretnutí si pripísal už v 2. minúte, keď potiahol puk do útočného pásma, následne ho posunul „do druhej vlny“ obrancovi Hamiltonovi, ktorého strelu dorazil Jack Hughes. Slovenský útočník v 51. minúte znížil na 2:4 po tom, čo v presilovke prudkou strelou do ľavého horného rohu prekonal Robina Lehnera.

Ten napokon nedochytal zápas, keďže 15 sekúnd pred koncom tretej tretiny dostal osobný trest a nahradil ho Laurent Brossoit. Okrem Tatara, ktorý na ľade strávil 13:41 min, sa v stretnutí predstavil aj jeho krajan Marián Studenič. Vo svojom 7. zápase v sezóne odohral 12:48 min. Do štatistík si pripísal dve zblokované strely.

„Dnes sme do toho dali všetko. Spravili sme však niekoľko chýb, ktoré nás položili. Bojovali sme, aby sme sa vrátili do zápasu a aj sme ho zdramatizovali. Presvedčili sme sa, že hranica medzi víťazstvom a prehrou je veľmi tenká. Je to ešte náročnejšie, keď z našej súpisky vypadne 5-6 hráčov,“ povedal tréner Devils Lindy Ruff. Jeho tímu pre zdravotné problémy chýbalo šesť hráčov vrátane kapitána Nica Hischiera či slovenského obrancu Christiána Jaroša.