eReport.sk
Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.
Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022. Foto: tas/ap Petra Vlhova of Slovakia competes during an alpine ski, women's World Cup slalom race in Are, Sweden, Saturday. March 12, 2022. (Pontus Lundahl/TT via AP)

Vlhovej vydarené prvé kolo slalomu v Levi: Slovenka atakuje pódium!

Slovenka Petra Vlhová sa po odjazdení elitnej tridsiatky lyžiarok usadila po prvom kole úvodného slalomu v novej sezóne Svetového pohára na 4. mieste.

Atak na pódium

V sobotných pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas Nemka Lena Dürrová, za ktorou zaostala Švédka Anna Swennová Larssonová o 45 stotín sekundy. Vlhovej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová bola tretia (+0,55 s). Slovenka stratila na líderku 0,57 s. Druhé bolo na programe od 13.00 h.

Na kopci vo fínskom stredisku robila lyžiarkam problém v hornej pasáži trate hmla. Vlhovej, ktorá odštartovala ako piata, chýbala dynamika, no neurobila výraznú chybu. Tej sa naopak nevyhla Michelle Gisinová zo Švajčiarska, ktorá 1. kolo nedokončila, rovnako aj Američanka Paula Moltzanová, ktorú zastavil špicar.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda komplikuje samosprávam život
  2. Fantastická Vlhová!

Druhé kolo postaví Vlhovej tréner Mauro Pini. „Mohlo to byť lepšie, ale som rada, že preteky sa začali, a že to mám za sebou. Musím sa pozrieť, kde som bola pomalšia a budem sa to snažiť vylepšiť,“ povedala slovenská lyžiarka pre JOJ Šport.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vlhovej vydarené prvé kolo slalomu v Levi: Slovenka atakuje pódium!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Najnovšie