eReport.sk
Nezlomný! Andrea Žampa
Slovenský lyžiar Andreas Žampa. Zdroj: tasr

Nezlomný! Lyžiar Andreas Žampa pôjde vo Val d’Isere aj so zlomenou rukou

Slovenský lyžiar Andreas Žampa sa napriek zlomenine ruky postaví na štart sobotného obrovského slalomu SP vo Val d’Isere. Zranenie utrpel v priebehu týždňa počas tréningu a vo francúzskom stredisku bude môcť súťažiť vďaka špeciálne vyrobenej dlahe. Súťaž absolvuje aj jeho brat Adam Žampa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Obranca Martin Fehérváry
  2. Legendárny tréner Arséne Wenger
  3. Smutná správa z Česka
  4. slovenský hokejista adam ruzicka

„Celá situácia je veľmi nešťastná, no ja sa len tak ľahko nevzdávam. Verím, že v sobotu dokážem podať čo najlepší výkon, aj napriek tomuto zraneniu. Sezóna sa ešte len začala a ja určite nechcem prísť o žiadnu z výziev, ktoré sme si s Adamom aj Teom naplánovali,“ uviedol Andreas Žampa v tlačovej správe.

Nešťastie v príprave

Zlomeninu utrpel po kolízii s bránkou. „S rakúskym a nemeckým tímom sme sa v uplynulých dňoch pripravovali na ďalší Svetový pohár. Práve počas tréningu som v poslednej jazde zachytil rukou bránu. Bolesť bola okamžite intenzívna a po predošlých skúsenostiach so zlomenými prstami či zápästím, som okamžite cítil, že niečo nie je v poriadku,“ opísal Andreas nešťastný moment.

Nezlomný

Vo štvrtok absolvoval prehliadku a röntgen v talianskom Merane a potom sa presunul do rakúskeho Innsbrucku. 

„Napriek verdiktu som odhodlaný nevzdať preteky a vydať zo seba maximum. Preto sme sa po ceste na preteky zastavili na klinike, ktorá sa špecializuje na dlahy, s ktorými sa dá súťažiť. Bolo potrebné ju vyformovať tak, aby sa zmestila do rukavice a tiež bola prispôsobená úchytu paličky,“ vysvetlil Andreas Žampa, ktorý sa v októbri v prvom obrovskom slalome sezóny v Söldene nedostal do druhého kola.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezlomný! Lyžiar Andreas Žampa pôjde vo Val d’Isere aj so zlomenou rukou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie