eReport.sk
Fantastická Vlhová!
Na snímke slovenská lyžiarkaPera Vlhová, foto:tasr

Skvelý úspech Vlhovej! V slalome vo fínskom Levi skončila na pódiu


Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Triumf Shiffrinovej

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala piaty triumf, naposledy tam zvíťazila v roku 2019. Po prvom kole viedla Nemka Lena Dürrová, ktorá napokon skončila štvrtá. Swennová-Larssonová, ktorá vynechala vlaňajšiu sezónu pre zranenie, zaostala za Američankou o 16 stotín, Vlhová o 20.

Vlhová skončila tretia

„Som spokojná, nie je to ľahké lyžovať v takejto konkurencii. Som rada, že som sa posunula o jednu priečku. Je to veľmi vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Chcem si teraz oddýchnuť pred zajtrajšími pretekmi,“ uviedla pre JOJ Šport Vlhová, ktorá si vybojovala už 58. pódiové umiestnenie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Vlhová zvíťazila v Levi päťkrát, pričom tam triumfovala v štyroch slalomoch za sebou v rokoch 2020 a 2021. Na najvyšší stupienok sa postavila aj v roku 2017. V roku 2016 obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skvelý úspech Vlhovej! V slalome vo fínskom Levi skončila na pódiu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne