slovenská lyžiarka Petra Vlhová
zdroj foto: tasr

Bolo to tesné! Vlhová skončila na druhom mieste v slalome vo Flachau: Robila som veľa chýb

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila na druhom mieste v utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára v rakúskom stredisku Flachau. Na víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 27 stotín sekundy. Američanka si pripísala 94. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia skončila Sara Hectorová zo Švédska s mankom 1,11 s a dosiahla prvé pódium v najtočivejšej disciplíne.

Američanka svojím 57. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny. Dosiahla už piaty triumf vo Flachau a je najúspešnejšia lyžiarka v tomto stredisku. Vyhrala aj v rokoch 2013, 2014, 2018 a 2021. Shiffrinová v priebežnom poradí disciplíny vedie o 25 bodov pred Vlhovou. Slovenka sa vďaka druhému miestu dostala na druhé miesto v celkovej klasifikácii SP, za Shiffrinovou zaostáva o 227 bodov.

Bojovala som o udržanie na trati

,,Bol to boj od štartu až do cieľa. Neviem prečo, ale robila som strašne veľa chýb a mala som problém s predozadnou rovnováhou a bojovala som o udržanie na trati. Stala sa mi aj nepríjemnosť, keď sa mi zlomila bránka, ale našťastie mi nešla popod lyže. Kto urobí menej chýb, ten vyhráva. Ja som ich urobila v druhom kole veľa a je to druhé miesto. Nemám si však, čo vyčítať. Vždy do toho dávam maximum. Víťaz však môže byť len jeden. Mikaela bola rýchlejšia,“ uviedla Vlhová v cieli.

1. Michal Šimečka
  2. Petr Fiala
  3. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
  4. Rastislav Chovanec

Vlhovej agresívny štýl

Vlhová viedla po 1. kole na prestížnom podujatí pod umelým osvetlením, no len s minimálnym náskokom siedmich stotín pred Shiffrinovou. Slovenka minulý rok triumfovala so šestkou a rovnaké číslo si vyžrebovala aj tentoraz. V prvej časti jej dlhšie trvalo, kým chytila rytmus, ale mala takmer totožný čas ako Američanka. Na ďalších medzičasoch ťažila z ľadového povrchu, ktorý je optimálny pre Vlhovej agresívny štýl a mala náskok 16 stotín. V záverečnej pasáži však bola o niečo pomalšia ako jej najväčšia rivalka a v cieli mala len minimálny náskok.

Môj pocit nebol zlý

,,Môj pocit nebol zlý, ale boli tam drobné chyby, kde som stratila niekoľko stotín. Snažila som sa ísť naplno, pretože trať bola ľahká. Trocha mi robil problém sneh, no nakoniec je z toho prvé miesto. Teším sa, že prvé kolo dopadlo dobre. V druhom to bude boj,“uviedla Vlhová v rozhovore pre RTVS.