slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhovej sa dnes nedarilo: Zjazd nedokončila, Goggiová vyhrala aj so zlomenými prstami

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila svoju prvú rýchlostnú disciplínu sezóny. V sobotnom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi vypadla krátko pred tretím medzičasom. Svoj tretí triumf v sezóne slávila Talianka Sofia Goggiová, ktorá dokázala vyhrať aj so zlomenými dvomi prstami. Druhá Slovinka Ilka Štuhecová za ňou zaostala o 43 stotín sekundy, tretie miesto obsadila Nemka Kira Weidleová (+0,52).

Vlhovej sa nedarilo

Vlhová vynechala prvé tri tohtosezónne zjazdy i jednu super-G. V piatok sa v prvom zjazde v St. Moritzi nepredstavila, keďže v nepriaznivom počasí nechcela zbytočne riskovať. O deň neskôr sa však poveternostné podmienky výrazne zlepšili, zjazdovku Corviglia zalialo slnko a slovenská reprezentantka sa postavila na štart.

1. Vláda komplikuje samosprávam život
  2. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.
  3. Fantastická Vlhová!

S číslom 32 nezačala zle a na druhom medzičase mala prijateľný odstup 0,48 s. Potom však po jednom zo skokov zaletela ďaleko mimo líniu a už sa nezmestila do ďalšej bránky. V sobotu tak nebola klasifikovaná.