eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Tak blízko, no zároveň tak ďaleko: Petru Vlhovú stala víťazstvo obrovská chyba!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi suverénne viedla po 1. kole, v druhom však vypadla, keď dostala špicar. Nedeľnú súťaž vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si pripísala 89. víťazstvo v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Druhá skončila Chorvátka Leona Popovičová, ktorá zaostala za víťazkou o 18 stotín a druhýkrát v kariére vystúpila na pódium. Tretie miesto obsadila Nemka Lena Dürrová (+0,30).

Tak blízko, no zároveň tak ďaleko

Vlhová vyhrala počas dvoch dní v Levi tri zo štyroch slalomových kôl, no v tom štvrtom na ceste za druhým víťazstvom ju postretlo smoliarske vypadnutie. To znamenalo triumf Shiffrinovej, ktorá slávila rekordné siedme víťazstvo v tomto fínskom stredisku, keď sa na čele historickej štatisTak blízko, no zároveň tak ďaleko: Petru Vlhovú stalo víťazstvo obrovská chyba!tiky odpútala práve od slovenskej konkurentky (6).

Mohlo by vás zaujímať:

Dvadsaťosemročná Američanka sa dostala na čelo celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny. „Netreba sa nikdy vzdávať. Som veľmi šťastná z tohto víťazstva, no musíme zložiť poklonu Petre. Zaslúžila si vyhrať. Mala smolu, dnes si zaslúžila víťazstvo,“ uviedla pre televíziu FIS Shiffrinová po svojom 54. slalomovom prvenstve.

V prvom kole zvíťazila

Vlhová zvíťazila v sobotnom prvom slalome v Levi a formu potvrdila aj o deň neskôr v 1. kole, ktoré sa išlo za ideálneho slnečného počasia. S číslom šesť nádejne odštartovala, od prvých bránok sa dostala do správneho tempa a bez zaváhania zvládla aj kombináciu, kde sa menil rytmus. Postrážila si prechod do strminy, v ktorej našla čistú a rýchlu líniu a na treťom medzičase mala náskok 91 stotín na Shiffrinovú. V cieli mala nakoniec k dobru 0,76 s a dostala sa jasne do vedenia. „Po včerajšom víťazstve nebol čas na oslavu, išla som skoro spať. Či mám veľký alebo malý náskok, mám dosť skúseností, stále si idem svoje, stále musím bojovať, ísť naplno, pretože nič nemám isté. Určite dám do toho všetko aj v druhej jazde. Uvidíme, ako to dopadne,“ povedala Vlhová po 1. kole pre JOJ Šport.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak blízko, no zároveň tak ďaleko: Petru Vlhovú stala víťazstvo obrovská chyba!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php